نماینده مجلس پاکستان: پیروزی انقلاب ایران تاثیرات موثری در دنیا داشت

فجر 92

اسلام آباد - ایرنا - نماینده مجلس ملی پاکستان گفت: پیروزی انقلاب اسلامی ایران تاثیرات مفید و موثری در دنیا و به ویژه در میان کشورهای اسلامی داشت و توانست مسلمانان را با اهداف و آرمانهای خود آشنا سازد.

«حیدرعباس رضوی» روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در اسلام آباد افزود: انقلاب اسلامی پایه های رژیم غیرقانونی و تحت حمایت غرب در ایران را سرنگون کرد و نظام مردم سالار بر اساس اصول واقعی اسلام را بنا نهاد.

این سیاستمدار ارشد پاکستانی تاکید کرد: پیروزی انقلاب اسلامی در ایران نتیجه قیام، فداکاریها و از خودگذشتگی های مردم و مقام های ایرانی بوده و بیانگر عزت و اقتدار کشور ایران در جامعه جهانی است.

وی انقلاب اسلامی ایران را یکی از انقلاب های منحصر بفرد قرن بیستم دانست و تصریح کرد: امروز کشورهای جهان با مشاهده سوابق درخشان ایران در سی و پنج سال گذشته، از مواضع و سیاست های اصولی این کشور حمایت می کنند زیرا انقلاب اسلامی ایران برای مردم باعث ایجاد توسعه و رفاه شده است.

عضو ارشد جنبش متحده قومی گفت: پیروزی انقلاب اسلامی، منجر به خنثی شدن توطئه نیروهای امپریالیستی و متحد شدن مردم ایران زیر یک پرچم شده و ما امروز تاثیرات درخشان آن را در حل مشکلات ایرانی ها و توسعه همه جانبه ایران در منطقه مشاهده می کنیم.

نماینده شیعی پارلمان ملی پاکستان تاکید کرد: توطئه دشمنان علیه این انقلاب ادامه خواهد داشت، ولی این عناصر هرگز قادر به تضعیف آرمان ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی نخواهند بود.

نماینده مجلس ملی پاکستان افزود: انقلاب اسلامی در ایران به مردم این اجازه را داد که سرنوشتشان را خود تعیین کنند و این دقیقا موضوعی است دین اسلام به همه مسلمانان توصیه کرده است.

وی با تاکید بر تداوم شکوفایی هرچه بیشتر نظام اسلامی و آینده روشن مردم ایران، از جهان اسلام خواست تا از روش حکومتداری و سبک زندگی مقام های ایران الگوی بگیرند.

آساق ** 1095**1545
کد N99714