احمدی لاشکی با اشاره به مشکل برف‌گرفتی مازندران؛

برای حل مشكل؛ تنها به خدای بزرگ رونوشت نزده‌ایم

مجلس

حدود 145 روستا در غرب استان مازندران اکنون از داشتن نعمت آب و برق محروم‌اند و راه‌های ارتباطی 10 شهر به طور نسبی قطع است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از دولت خواست تا هر چه سریع‌تر به مشکلات قطعی آب و برق ایجاد شده پس از بارش برف در حوزه انتخابیه‌اش رسیدگی کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در جلسه علنی امروز -دوشنبه- مجلس شورای اسلامی قاسم احمدی لاشکی در اخطاری به استناد اصل سوم بند ۹ قانون اساسی که به رفع تبعیض ناروا اذعان دارد گفت: متاسفانه ۷۲ ساعت است که مردم غرب استان مازندران دچار مشکل شده‌اند و این برفی که می‌تواند و باید نعمت باشد به خاطر مشکلات مایه خفت و ذلت برای مردم غرب مازندران شده است.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برنامه سفر رئیس جمهور به یکی از استان‌ها خطاب به معاون اول رئیس‌جمهور گفت: حدود ۱۴۵ روستا در غرب استان مازندران اکنون از داشتن نعمت آب و برق محروم‌اند و راه‌های ارتباطی ۱۰ شهر به طور نسبی قطع است.

وی با اشاره به خسارت جدی کشاورزان غرب استان مازندران گفت: در دو سه روز اخیر مکرراً با مسئولین دولتی مکاتبه و مذاکره حضوری انجام شده است اما تاکنون اقدام جدی صورت نگرفته است.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه به تنها جایی که برای حل این مشکل رونوشت نزدیم خدای بزرگ بود، گفت: تنها از مدیر گاز منطقه تشکر می‌کنم به این دلیل که تا این لحظه با وجود افت فشار مدیریت خوبی انجام دادند و تاکنون مشکل قطعی نداشتیم.

احمدی لاشکی با اشاره به مصوبات امروز مجلس مبنی بر افزایش عوارض آب و برق گفت: مردم که اینگونه با شما همکاری می‌کنند شایسته نیست که ۲۴ ساعت آب و برق نداشته باشند. ض

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس از وزیر صنعت و معدن و تجارت خواست تا جلوی رشد قیمت کالا‌ها را بگیرد.

وی همچنین خطاب به وزیر جهاد کشاورزی گفت: وزیر جهاد بداند که حمایت از کشاورزان الان الزامی است.

 

کد N99702