نماینده خرم آباد: تریبون مجلس برای فحش به دولت سریع باز می‌شود اما برای دفاع از ملت، نه!

ایسنا نوشت:

ایرج عبدی در جلسه علنی نوبت صبح امروز (دوشنبه)‌با استناد به اصل 22 قانون اساسی در مورد لزوم حفظ حیثیت مردم، گفت: ما همه به دفاع از قانون اساسی سوگند خورده‌ایم.

وی افزود: در زمان بررسی بندی از لایحه بودجه در مورد مالیات حقوق کارگران برخی از نمایندگان در دفاع از حقوق کارگران نسبت‌های ناروایی به برخی از اقشار جامعه زدند که درست نیست.

عبدی یادآور شد:‌ برخی از نمایندگان در دفاع از حقوق کارگران مطرح کردند که آهن‌فروشان و طلافروشان ازجمله کسانی هستند که از مالیات فرار می‌کنند . این تهمت است و به معنای مجرم دانستن قشر زیادی از جامعه به شمار می‌آید. این در حالی است که بسیاری از این اقشار طبق قانون عمل کرده و مالیات خود را پرداخت می‌کنند.

این نماینده اصولگرای مجلس همچنین خطاب به هیات رئیسه گفت: به نظر می‌رسد تریبون مجلس برای کسانی که می‌خواهند به دولت فحش دهند سریع باز می‌شود اما به کسی که بخواهد از ملت دفاع کند اجازه صحبت نمی‌دهید.

محمدرضا باهنر رئیس جلسه در پاسخ به این اخطار گفت: گاهی در مجلس برخی اصناف و اقشار خطاب و مورد ضرب المثل قرار می‌گیرد که باید دقت بیشتری در این رابطه انجام داد بالاخره در تمامی صنوف افراد متدین، ایثارگر و باگذشت داریم در عین حال در همان صنوف نیز مجرمینی نیز وجود دارد.

باهنر:شاید بهتر باشد از مردم دفاع کنیم اما به دولت بد و بیراه نگوییم

نائب رئیس مجلس همچنین گفت که این که آقای عبدی گفتند تریبون تنها برای فحش به دولت باز می‌شود درست نیست اتفاقا آن‌هایی که به دولت بد و بیراه می‌گویند در کنارش دفاعی هم از مردم می‌کنند که شاید بهتر است از مردم دفاع کرد اما به دولت بد و بیراه نگفت و حتی از خدماتش تشکر کرد البته برخی از کارهای دولت قابل نقد است.
29220

 

کد N99497