ظریف و اشتون در جشنواره تجسمی فجر

سیاسی

کاریکاتور سیاستمداران جهان در ششمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر، امروز در موسسه صبا روی دیوار می‌رود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سیاستمداران مطرح جهان موضوع کاریکاتور چهره جشنواره است که در این بخش کاریکاتورهایی از سیاستمداران مانند محمدجواد ظریف، کاترین اشتون، باراک اوباما، نلسون ماندلا، جان کری، معمر قذافی و ... به نمایش گذاشته می‌شود.

134 اثر از کاریکاتوریست‌های ایرانی و 23 کشور به جشنواره راه یافته است که 97 اثر در بخش کارتون موضوعی با موضوع "هنر" و 97 اثر کاریکاتور چهره با موضوع "سیاستمداران مطرح جهان" است.

آثاری از کاریکاتوریست‌های اتریش، ترکیه، اسپانیا، بلغارستان، پرو، آلمان، روسیه، رومانی، فرانسه، کوبا، جمهوری چک، صربستان، اوکراین و ... در جشنواره تجسمی فجر حضور دارند.

در بخش ملی در رشته نقاشی با موضوع انسان معاصر 110 اثر، خوشنویسی در گرایش‌های نستعلیق، شکسته نستعلیق، نسخ و ثلث 254 اثر، نگارگری 166 اثر، مجسمه‌سازی با موضوع "راه بی انتها" 30 اثر و سرامیک هنری 35 اثر برای بخش رقابتی ششمین جشنواره تجسمی فجر پذیرفته شده است.

در بخش بین‌الملل جشنواره در رشته عکاسی با موضوع "امید و شادی‌های زندگی" 64 اثر، تصویرسازی با موضوع "خانواده 146 اثر، پوستر با موضوع "انرژی" 54 اثر و کاریکاتور با موضوع چهره "سیاستمداران مطرح جهان" و "هنر" 132 اثر در بخش رقابتی ششمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر به نمایش گذاشته می‌شود.

بخش غیر رقابتی ششمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر، شامل آثار 77 هنرمند، هفته آینده در فرهنگسرای نیاوران آغاز می‌شود.

انتهای پیام

کد N99445