در استانه شکست تلاش های واشنگتن برای مذاکرات سازش/

وزیر خارجه آمریکا به محمود عباس هشدار داد

کری,عباس

تهران – ایرنا – ˈجان کریˈ وزیر خارجه آمریکا به ˈمحمود عباسˈ رئیس حکومت خودگردان فلسطین هشدار داد چنانچه پیشنهاد واشنگتن در زمینه صلح با رژیم صهیونیستی را نپذیرد به سرنوشتی مشابه ˈیاسر عرفاتˈ دچار خواهد شد.

روزنامه صهیونیستی ˈجروزالم پستˈ با استناد به مطالب روزنامه اینترنتی ˈرای الیومˈ نوشت: ˈجان کریˈ وزیر خارجه آمریکا در دیدار با ˈمحمود عباسˈ رئیس حکومت خودگردان فلسطین در ˈرام اللهˈ به وی هشدار داد چنانچه پیشنهاد واشنگتن در زمینه صلح با اسرائیل را نپذیرد به سرنوشتی مشابه ˈیاسر عرفاتˈ رهبر فقید فلسطین دچار خواهد شد.

برپایه این گزارش، عباس پس از نشستی 4 ساعته آشفته و خشمگین اتاق مذاکره را ترک کرد.

کری اوایل ماه میلادی گذشته در رام الله با عباس دیدار و گفت و گو کرد.

برپایه این گزارش، ˈجمال محسنˈ از مقامات ارشد جنبش فتح در کرانه غربی گفت این گزارش در صورت صحت، نشان می دهد که رژیم صهیونیستی پس از چراغ سبز دولت آمریکا ˈیاسر عرفاتˈ را ترور کرد.

محسن افزود تهدید کری در آستانه شکست تلاش های آمریکا برای تحمیل توافق صلح با اسرائیل مطرح شده است.

این مقام فتح در ادامه گفت: اگر گزارش منتشر شده درست باشد، تهدید کری علیه محمود عباس رئیس حکومت خودگردان فلسطین راه را برای احضار وی به دیوان بین المللی کیفری هموار خواهد کرد.

رای الیوم هم چنین با استناد به اظهارات یک مقام آگاه فلسطینی افزود: عباس از پیشنهاد کری یکه خورد و آن را رد کرد.

این مقام آگاه ادامه داد: پیشنهادهای مطرح شده حتی با حداقل انتظارات فلسطینیان و وعده های عباس نیز مطابقت ندارد.

وی که خواست نامش فاش نشود به این روزنامه اینترنتی عرب زبان گفت: عباس می خواهد نسل های آینده او را به عنوان یک قهرمان بشناسند. طبق پیشنهادهای کری، 6 تا 8 درصد از کرانه غربی به اراضی تحت اشغال رژیم صهیونیستی ضمیمه خواهد شد.

افزون بر این، بر اساس پیشنهاد مطرح شده، مسیری امن میان کرانه غربی و باریکه غزه ایجاد و شرق بیت المقدس نیز تقسیم خواهد شد.

طبق گفته های این مقام آگاه در ارتباط با مسئله پناهندگان نیز، کری خواستار تشکیل صندوق بین المللی به منظور اسکان دادن فلسطینیان در استرالیا و دیگر کشورها است و تنها عده اندکی از این افراد مجاز به بازگشت به اراضی اشغالی خواهند بود.

علاوه بر این، به موجب پیشنهاد کری مجتمع هایی برای اسکان فلسطینیان تدارک دیده خواهد شد و حدود 80 درصد از ساکنان آن که پیشنهاد تابعیت دوگانه دریافت خواهند کرد تحت حاکمیت رژیم صهیونیستی خواهند بود.

خاورم**9156 *1446
کد N99406