رهبر شیعیان ترکیه:مردم و دولت سوریه توطئه رژیم صهیونیستی را خنثی کردند

ترکیه

آنکارا- ایرنا- ˈصلاح الدین اوزگوندوز ˈ رهبر شیعیان ترکیه گفت : مردم و دولت سوریه با همبستگی خود علیه توطئه جنگ افروزی رژیم صهیونیستی به پیروزی دست یافتند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از پایگاه خبری شیعیان ترکیه (زینبیه) ، صلاح الدین اوزگوندوز این مطلب را در سخنرانی خود در مسجد شیعیان استانبول بیان کرد.

وی با اشاره به حمایت مردم سوریه از ارتش و دولت این کشور افزود: در واقع مردم سوریه به خاطر ایستادن در مقابل رژیم صهیونیستی مجبور به این جنگ شدند ، مردم سوریه آغازگران این جنگ را نیز به زانو در آوردند و اکنون آنها زانو زده اند و تقاضای راه حل صلح آمیز دارند.

صلاح الدین اوزگوندوز گفت: در جنگ به راه انداخته شده توسط بیگانگان در سوریه مردم این کشور پیروز شده و کسانی که این جنگ را به راه انداختند شکست خورده اند.

وی افزود: ارتش و مردم سوریه از هم جدا نشدند و این نشان می دهد که مردم و ارتش سوریه از بشار اسد حمایت می کنند ، کسانی که حامی دولت سوریه بودند از همان ابتدا اعلام کردند که سوریه به عنوان یک کشور، متعلق به مردم سوریه است.

وی خطاب به مخالفان بشار اسد و دولت سوریه گفت: از سراسر جهان و از بیش از هشتاد کشور اراذل و اوباش را در سوریه جمع کردید ، حدود دویست هزار تروریست را به سوریه بردید، ولی موفق نشدید.

رهبر شیعیان ترکیه افزود: هر کسی را که مردم سوریه بخواهند من هم از او حمایت می کنم ، من حامی مردم سوریه هستم ، مردم سوریه پیروز شدند ، اوضاع این چنین تغییر کرده است ، خدا را شکر که اینگونه شد و انشاءالله هر چه سریعتر تروریست هایی که در سوریه هستند به جزای اعمالشان در دنیا و آخرت برسند.

خاورم ** 2010** 230 *1446
کد N99405