اسماعیلی:

افزایش بُرد 2 برابری رادار هاوک/ ارتقاء 40درصدی قابلیت تعقیب و هدفگیری

نیروهای مسلح

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) از افزایش برد 2 برابری رادار سامانه موشکی هاوک و ارتقاء 40درصدی قابلیت تعقیب و هدفگیری این سامانه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص)، امیر فرزاد اسماعیلی فرمانده این قرارگاه با اشاره به ارتقاء و بهینه سازی سامانه موشکی هاوک گفت: به همت متخصصین جوان قرارگاه پدافند هوایی، این سامانه موشکی در بخش های مختلف بهینه‌سازی و ارتقاء یافت و در بخش رادار ارتفاع متوسط این سامانه، بُرد رادار به صورت مؤثر افزایش 2 برابری دارد و رادار ارتقاء یافته این سلاح قابل رقابت با رادارهای مدرن و به روز دنیا است.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی در ادامه اظهار داشت: در بخش راداری ارتفاع پست نیز بُرد این رادار به 2 برابر بُرد قبلی رسیده است و هر 2 بخش ارتفاع متوسط و پست توانایی منحصر به فرد جنگ الکترونیک به سامانه موشکی هاگ اضافه شده است که در گذشته در این سامانه وجود نداشته است.

وی افزود: از دیگر اقدامات ارزشمندی که برای این سامانه انجام شده است ارتقاء رادار تعقیب است که قابلیت تعقیب و هدفگیری را تا 40 درصد افزایش داده و این سامانه به صورت24 ساعته و با ضریب اطمینان بالا قادر به انجام عملیات است.

امیر اسماعیلی در پایان گفت: بهینه سازی المانهای سرد، نگهداری آسان در اجزاء پرمصرف، ارتقاء و بهینه سازی سامانه کنترل آتش، ارتقاء کلیه نمایشگرها و نشان گرها متناسب با افزایش بُرد رادار و بهره‌گیری از تسترهای بومی از دیگر اقداماتی است که برای بهینه سازی این سلاح انجام شده است.