تظاهرات گسترده سوری‌ها در حمایت از دولت و ارتش سوریه

سوريه

جمع کثیری از مردم سوریه با تجمع در مناطق مختلف این کشور و حمل پرچم‌های سوریه و تصاویر بشار اسد حمایت خود را از ارتش و دولت در مقابله با تروریسم اعلام کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، جمعی از مردم سوریه با تجمع در مناطق "النبک" و "کفر سوسة" در دمشق حمایت خود را از بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه و ارتش این کشور در مقابله با تروریسم اعلام کردند.

تظاهرکنندگان همچنین تصاویر بشار اسد و پرچم‌هایی را در دست داشتند که روی آن‌ها جملاتی چون "ما طرفدار کسی هستیم که بگوید تصمیم ملی مهم‌تر از هرگونه تصمیم بین‌المللی است" نوشته شده بود.

تظاهرکنندگان با تجمع در مناطق مختلف سوریه همبستگی خود با کشور سوریه و مخالفتشان با هرگونه مداخله بیگانگان را اعلام کردند.

همچنین در این تظاهرات مسئولان برخی جنبش‌ها و سندیکاها از جمله حسین مخلوف، استاندار ریف دمشق نیز حضور داشتند.

اهالی منطقه "اللوان" واقع در منطقه "کفر سوسة" نیز با برگزاری تظاهرات حمایت خود از ارتش و ملت سوریه را در مقابله با جنگ و تروریسم اعلام کردند.

شرکت کنندگان در این تظاهرات حمایت خود از بیانیه هیات اعزامی دولت سوریه به نشست ژنو2 در خصوص مقابله با تروریسم و لزوم همکاری جامعه جهانی برای مقابله با اقدامات تروریستی و حفظ وحدت، استقلال و حاکمیت سوریه را اعلام کردند.

تظاهرکنندگان تاکید کردند که مخالفت هیات ائتلاف مخالفان به نشست ژنو 2 با این بیانیه نشان می‌دهد که آن‌ها به طور کلی از حقیقتی که مردم سوریه خواهان هستند، بی‌خبرند و خواهان بازگشت امنیت به سوریه نیستند.

شرکت‌کنندگان همچنین با بیان اینکه ائتلاف مخالفان تنها نماینده خودشان هستند نه ملت سوریه، اعلام کردند که سوریه در جنگ علیه تروریسم پیروز خواهد شد و تنها راه حل بحران در این کشور مذاکرات ملی است.

انتهای پیام

کد N99083