با مصوبه مجلس؛

سقف معافیت مالیاتی در سال آینده 12 میلیون تومان تعیین شد/ درآمد ماهانه یک میلیون تومان معاف از مالیات

مجلس

نمایندگان مجلس مقرر کردند سقف معافیت مالیاتی برای سال 1393 را 120میلیون ریال تعیین کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر در جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی بخش های درآمدی لایحه بودجه نمایندگان مصوب کردند سقف معافیت مالیاتی برای سال 93 مبلغ 120میلیون ریال در سال است.

در بخشی از این تبصره آمده است که نرخ مالیات بر درآمد حقوق کارکنان وزارتخانه ها، مؤسسات، شرکت های دولتی و سایر دستگاه های اجرائی قانون مدیریت خدمات کشوری و قانون محاسبات عمومی کشور در سال 1392 و 1393 ده درصد تعیین گردد.

از آنجایی که این بند خلاف قانون برنامه پنجم توسعه بود و نیازمند دو سوم آرای نمایندگان بود با 124 رأی موافق  رأی نیاورد و همچنین حذف این بخش از تبصره با 64رأی موافق و 92رأی مخالف و 52رأی ممتنع رأی نیاورد و این بخش از تبصره به کمیسیون تلفیق ارجاع داده شد.

علاوه بر این حمیدرضا فولادگر نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی پیشنهاد الحاق بندی به تبصره سقف معافیت های مالیاتی را مطرح کرد که بر اساس این پیشنهاد نرخ مالیات بر درآمد حقوق کارکنان وزارتخانه ها، مؤسسات، شرکت های دولتی و سایر دستگاههای اجرایی قانون مدیریت خدمات کشوری در سال 93 به میزان 10درصد مشخص کرد که این پیشنهاد نیز رأی نیاورد.