جهانگیری از طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار دیدن کرد

چابهار

چابهار- ایرنا- معاون اول رییس جمهوری که در سفری یک روزه به سیستان و بلوچستان رفته است، روز دوشنبه از طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار دیدن کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در توضیحاتی که به اسحاق جهانگیری درباره این طرح ارائه می داد، گفت: در حال حاضر فاز اول طرح توسعه بندر شهید بهشتی به بهره برداری رسیده است.

به گفته سیاوش رضویان، در پایان فاز اول امکان بارگیری 20 میلیون کانتینری و کشتی 100 هزار تنی در اسکله های این بندر فراهم می شود.

وی تصریح کرد: 100 درصد اعتبارات این پروژه از منابع درآمدی سازمان بنادر تامین شده است.

پیش از این معاون اول رییس جمهوری پس از حضور در روستای رمین، در مراسم واگذاری بیش از 50 هزار واحد مسکن روستایی و هم چنین افتتاح همزمان بیش از سه هزار و 300 طرح عمرانی، تولیدی و اشتغالزای دستگاههای اجرایی در سراسر شرکت کرد.

معاون اول رییس جمهوری همچنین قرار است از منطقه آزاد تجاری- صنعتی چابهار و سواحل مکران در حاشیه دریای عمان واقع در استان های سیستان و بلوچستان و هرمزگان بازدید کرده و سپس در جلسه کارگروه توسعه سواحل دریای عمان شرکت کند.

شرکت و سخنرانی در همایش سرمایه گذاری توسعه استان سیستان و بلوچستان از دیگر برنامه های جهانگیری در سفر به سیستان و بلوچستان است.

رییس مناطق آزاد ، فرمانده نیروی دریایی ارتش، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، وزیر راه و شهرسازی، وزیر آموزش و پرورش و وزیر نیرو ، معاون اول رییس جمهوری را در این سفر همراهی می کنند.

لایروبی کانال دسترسی و حوضچه بندر به میزان 17 میلیون مترمکعب با آبخورمنفی16، احیای اراضی بندر به میزان 195 هکتار،ساخت حدود 4150 متر دایک حفاظت ساحل، انجام عملیات بهسازی خاک به میزان 1119 هکتار، تطویل موج شکن موجود بندر به طول1470 متر، احداث ترمینال کانتینری با دو پست پهلوگیر به طول 600 متر و احداث ترمینال چندمنظوره با سه پست پهلوگیر به طول 600 متر از جمله بخشهای مهم عملیات اجرایی فاز یک طرح توسعه بندر شهید بهشتی هستند.

ظرفیت فاز یک این طرح، پس از اجرای دو پست اسکله کانتینری و سه پست اسکله چندمنظوره به 6 میلیون تن در سال خواهد رسید.

سیام(3)1744*1429**1535
کد N99038