یعالون: تا پیش از به رسمیت شناختن اسرائیل، یک وجب هم از کرانه باختری عقب‌نشینی نمی‌کنیم

فلسطين,اسراييل

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی اعلام کرد، تا زمانی که تشکیلات خودگردان فلسطین اسرائیل را به عنوان یک کشور یهود به رسمیت نشناسد، رژیم صهیونیستی از یک وجب از کرانه باختری هم عقب‌نشینی نخواهد کرد.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی اعلام کرد، تا زمانی که تشکیلات خودگردان فلسطین اسرائیل را به عنوان یک کشور یهود به رسمیت نشناسد، رژیم صهیونیستی از یک وجب از کرانه باختری هم عقب‌نشینی نخواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فلسطینی سما، "موشه یعالون"، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در سخنان خود در کنفرانس امنیتی مونیخ نسبت به موفقیت‌آمیز بودن مذاکرات با طرف فلسطینی اظهار امیدواری کرده، اما گفت: در صورتی که توافقی با فلسطینی‌ها صورت نگیرد، تل‌آویو خودش اداره امور را در دست می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: مسئولان فلسطینی که آماده پایان دادن به اختلافات با اسرائیل باشند، وجود ندارند. اختلافات فلسطین و اسرائیل نمی‌تواند از طریق درگیری‌ها حل و فصل شود و حل و فصل اختلافات از طریق به رسمیت شناختن اسرائیل به عنوان "یک کشور یهود" صورت می‌گیرد.

موشه یعالون عنوان داشت: تا زمانی که تشکیلات خودگردان فلسطین و در راس ‌آن محمود عباس، رئیس این تشکیلات مخالف به رسمیت شناختن اسرائیل به عنوان یک "کشور یهود" باشند، اسرائیل از یک وجب از کرانه باختری هم عقب‌نشینی نخواهد کرد.

وی با این ادعا که شهرک‌سازی‌ها مانعی بر سر راه مذاکرات میان تشکیلات خودگردان فلسطین و رژیم صهیونیستی نیست، عنوان داشت: اگر ما بخواهیم در خصوص صلح صحبت کنیم، این مساله را در نظر داریم که عرب‌هایی هستند که در کنار ما در "الجلیل" و "حیفا" ساکن هستند. ما منکر حق آنها در این خصوص نیستیم. بنابراین، چرا تشکیلات خودگردان فلسطین اصرار دارد تا از یهود جدا شود. اگر ما در کنار هم زندگی کنیم، طبیعا این امر به هر دو ما فایده خواهد رساند.

موشه یعالون عنوان داشت: من از مذاکرات و راهکار سیاسی حمایت می‌کنم، اما ما باید واقع‌نگر باشیم و نباید خود را در خصوص نیت‌های محمود عباس در خصوص مذاکرات فریب دهیم. آیا محمود عباس خواهد توانست اسرائیل را به عنوان یک کشور یهود به رسمیت بشناسد، مسلما وی قادر به این چنین کاری نخواهد بود.

وی همچنین با لحنی نرم در خصوص عربستان گفت: اسرائیل و محور تسنن به رهبری عربستان در منطقه دارای منافع مشترکی و دشمنان مشترک هستند.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی افزود: همانطور که یاسر عرفات، رئیس فقید تشکیلات خودگردان فلسطین از معاهده کمپ دیوید گریخت، محمود عباس هم از مذاکرات می‌گریزد و وی توسط جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا مجبور شده تا به میز مذاکرات بیاید.

انتهای پیام

کد N98939