حزب‌الله: لبنان به پایگاهی برای القاعده تبدیل شده است

لبنان

رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان با بیان اینکه برخی گروه‌های لبنانی فضای سیاسی را برای جنایت‌های تروریست‌ها آماده می‌کنند گفت: لبنان به پناهگاه و پایگاهی برای گروه‌های تروریستی تبدیل شده است.

رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان با بیان اینکه برخی گروه‌های لبنانی فضای سیاسی را برای جنایت‌های تروریست‌ها آماده می‌کنند گفت: لبنان به پناهگاه و پایگاهی برای گروه‌های تروریستی تبدیل شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، نبیل قاووق، رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان تاکید کرد: لبنان به پایگاهی برای القاعده و پناهگاهی امن برای تروریسم و اقدامات تروریستی تبدیل شده است و القاعده با کمک گروه‌ تروریستی "جبهه النصرة" و گروه "دولت اسلامی عراق و شام" موسوم به داعش امنیت و ثبات لبنان را تهدید می‌کنند.

وی در ادامه افزود: یکی از رسوایی های اخلاقی این است که برخی گروه‌ها در لبنان بر چنین جنایاتی سرپوش گذاشته و آن‌ را توجیه می‌کنند.

قاووق گفت: برخی گروه‌های سیاسی در لبنان هستند که فضا را برای تروریست‌هایی که از طریق مرزهای لبنان، پایگاه‌های سوریه را هدف قرار می‌دهند، آماده می‌کنند و زمانی که وزیر دفاع یا وزرای دیگر و اقشار لبنانی مورد هدف قرار می‌گیرند همه چیز را انکار کرده و آن را هدف‌گیری طایفه‌ای می‌دانند.

وی تاکید کرد: تروریسم هیچ دین، مذهب یا طایفه‌ای را نمی‌شناسد و شر و بدی مطلقی است که همگان را هدف قرار می‌دهد.

قاووق گفت: اعمال فشارهایی که در خصوص حمایت از جنایتکاران در انفجارهای "ضاحیة" بیروت صورت می‌گیرد نشان می‌دهد که برخی طرف‌ها هستند که از تروریسم در این کشور حمایت می‌کنند.

وی ضمن طرح این سوال که گر سرپوش‌ها و فضای سیاسی مناسب وجود نداشت آیا گروه‌های تروریستی می‌توانستند پایگاه‌های مرزی سوریه در شمال را هدف قرار دهند؟ گفت: تروریست‌ها دست به اقداماتی وحشیانه علیه سنی‌ها، شیعیان، اسلام و تمامی ارزش‌های انسانی و الهی می‌زنند و هدف آن‌ها فشار آوردن بر حزب‌الله به خاطر تغییر مواضعش در قبال لبنان و سوریه است و این را فراموش کرده‌اند که حزب‌الله 33 روز در مقابل ده‌ها هزار موشک و جنگنده اسرائیلی پایداری کرد.

وی با بیان اینکه پایداری و مقاومت حزب الله در مقابل انفجارهای تروریستی تمامی اهداف تروریست‌ها را ناکام گذاشت، گفت: ما در مقابل چالش‌های تروریسم قرار داریم اما اولویت اصلی ما تشکیل هرچه سریع‌تر دولتی فراگیر است که بتواند صلح و ثبات را برای لبنان به ارمغان بیاورد.

انتهای پیام

کد N98834