عباس: نیروهای ناتو در کشور جدید فلسطین حضور داشته باشند

فلسطين

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به وزیر امور خارجه آمریکا پیشنهاد داد که در کشور آتی فلسطین نیروهای ناتو تحت رهبری آمریکا به صورت نامحدود به گشت‌زنی پرداخته و در تمام گذرگاه‌ها و در داخل قدس گشت‌زنی کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در مصاحبه‌ با روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز گفت: سربازان اسرائیلی می‌توانند به جای سه سال، پنج سال در کرانه باختری بمانند و ساخت و سازهای یهودیان باید به تدریج و در کنار سایر طرح‌های اعلام شده از کشور جدید فلسطین خارج شوند.

وی افزود: فلسطین ارتش ندارد و تنها دارای نیروی پلیس است بنابراین نیروی ناتو می‌تواند مسئول جلوگیری از قاچاق سلاح و تروریسمی شود که اسرائیل از آن هراس دارد.

عباس درباره تصورش از حضور نیروهای ناتو در کشور جدید فلسطین افزود: ناتو برای مدت طولانی و هر جا که بخواهد می‌تواند در کشور جدید فلسطین حضور داشته باشد؛ چه در مرزهای شرقی و چه در مرزهای غربی. یک طرف سوم می‌تواند در فلسطین جدید حضور داشته باشد. آن‌ها می‌توانند برای تضمین اسرائیلی‌ها و حفاظت و حمایت از ما حضور داشته باشند. ما خلع سلاح خواهیم شد.

محمود عباس در این مصاحبه گفت: چارچوب کلی برای مذاکره میان اسرائیل و فلسطین وجود دارد و رهبران دو طرف هنوز زمانی را برای اینکه روند مذاکرات پس از انقضای زمان 29 آوریل 2014، ادامه پیدا کند، اعلام نکردند. این زمان، حتمی نیست.

وی خود را از آنچه که "چارچوب کاری" جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا خواند دور دانست و در این باره گفت: او می‌تواند هر آنچه را که بخواهد انجام دهد و بگوید اما در نهایت ما حق داریم که آنچه را که می‌خواهیم بیان کنیم.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین درباره به رسمیت شناختن اسرائیل به عنوان یک "کشور یهود" گفت: جای سوال نیست. از اردن و مصر زمانی که معاهده‌های صلح را با اسرائیل امضا کردند، این سوال پرسیده نشد که آیا اسرائیل را به رسمیت می‌شناسند یا خیر.

وی درباره شکایت از جنایات اسرائیل علیه فلسطینیان به مجامع بین‌المللی گفت: من می‌خواهم از هر دقیقه از زمان موجود استفاده ببرم تا به چیزی دست پیدا کنم. من نمی‌خواهم مسائل را به دادگاه‌ها بکشانم و به دنبال اینم که مشکلات را مستقیما توسط دو طرف حل کنم. من اجازه نخواهم داد تا انتفاضه سوم صورت گیرد. من به دنبال درگیری مسلحانه نیستم.

انتهای پیام

کد N98768