واشنگتن: کری 30 سال به اسرائیل خدمت کرد

اسراييل

وزارت خارجه ‌آمریکا در پاسخ به انتقاد برخی از مسئولان رژیم صهیونیستی از اظهارات اخیر جان کری اعلام کرد: کری کارنامه درخشانی دارد و 30 سال به اسرائیلی‌ها خدمت کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه فلسطین الیوم، وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اذعان کرد: جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا کارنامه کاری درخشانی درباره اسرائیل دارد که ثابت می‌کند وی ظرف 30 سال اخیر در کنار اسرائیل ایستاده و برای حفظ امنیت آن تلاش کرده است و به شدت مخالف تحریم‌ها علیه تل‌آویو است.

پیشتر وزیر امور خارجه آمریکا در کنفرانس امنیتی مونیخ هشدار داد: در صورتی که مذاکرات میان اسرائیل و تشکیلات خودگردان فلسطین شکست بخورد، احتمال تحریم‌های بین‌المللی علیه اسرائیل وجود دارد.

این اظهارات جان کری انتقادهای بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و نفتالی بنت، وزیر اقتصاد این رژیم و یووال اشتاینیتس، وزیر امور استراتژیک رژیم صهیونیستی را به دنبال داشت.

نتانیاهو در واکنش به اظهارات اخیر جان کری مبنی بر اینکه شکست مذاکرات سازش انزوای بیشتر اسرائیل را به دنبال خواهد داشت، تاکید کرد که این سخنان هیچ سودی ندارد و حتی فرصت‌ها برای تحقق صلح در منطقه را نیز از بین می‌برد.

انتهای پیام

کد N98615