فعال ضد جنگ آمریکایی:

دستگاه اطلاعاتی آمریکا بدنبال کنترل نهادهای مدنی و جلوگیری از اعتراضات اجتماعی است

تروریسم,آژانس امنیت ملی

نیویورک- ایرنا- یک فعال ضد جنگ آمریکایی با ابراز تردید نسبت به اراده دولت این کشور برای اصلاحات واقعی در عملکرد آژانس امنیت ملی آمریکا گفت: هدف این سازمان مقابله با تروریسم نیست بلکه بدنبال کنترل نهادهای مدنی و صنفی برای جلوگیری از اعتراض های اجتماعی است.

بر اساس این گزارش، ˈجو لومباردوˈ فعال ضد جنگ آمریکایی و از بنیانگذاران گروه ˈائتلاف ملی ضد جنگˈ در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار ایرنا، در باره تغییرات صورت گرفته در آژانس امنیت ملی آمریکا و تعیین دریاسالار ˈمایکل روجرزˈ به ریاست آن گفت: روجرز نیز به روش روسای پیشین پایبند است و در دوران وی نیز این آژانس به فعالیت جاسوسی خود در داخل و خارج ادامه خواهد داد.

لومباردو در باره سخنان رییس جمهوری آمریکا مبنی بر ضرورت بازگرداندن اعتماد عمومی به دستگاه اطلاعاتی این کشور گفت: فکر نمی کنم دولت اوباما به دنبال اصلاحات حقیقی در عملکرد و فعالیت آژانس امنیت ملی باشد. وی فقط خواهان تغییر در نگرش افکار عمومی به این آژانس است.

این فعال ضد جنگ، عملکرد دستگاه امنیتی آمریکا را نقض حقوق شهروندی دانست و گفت: دولت باید به سمت شفاف سازی حرکت کند و برنامه های امنیتی خود را که به دور از چشم مردم و نمایندگان آن ها نوشته و پیاده می شود، برچیند.

وی در باره اظهارات دولتمردان آمریکایی که معتقدند عملکرد آژانس امنیت ملی برای مبارزه با تهدیدهای تروریستی حیاتی بوده و این نهاد تاکنون جلوی برخی حملات تروریستی به آمریکا را گرفته است گفت: این مساله بهانه است و مبارزه با تروریسم هدف آژانس امنیت ملی نیست، دولت باید برای اعتماد سازی آژانس امنیت ملی را از اساس منحل کند.

لومباردو افزود: چگونه یک سازمان اطلاعاتی می خواهد با جاسوسی از مردم و گردآوری اطلاعات شخصی آن ها، به مبارزه با تروریسم برود؟ مشخص است موضوع تروریسم برای آژانس امنیت ملی مطرح نیست؛ بلکه مساله اصلی مشکلات داخلی آمریکا و تلاش برای کنترل مردم است.

عضو ˈائتلاف ملی ضد جنگˈ با اشاره به وجود مشکلات اقتصادی در داخل آمریکا گفت: دولت از نارضایتی داخلی به دلیل فشارهای اقتصادی و فعالیت سازمان های صنفی کارگری و دیگر گروه های مدنی نگران است. هدف آژانس امنیت ملی، کنترل این سازمان ها و زیر نظر داشتن تحرکات مردم است تا مانع از واکنش عمومی جامعه به مسایل ناشی از فشارهای اقتصادی شود.

اروپام/ 2251 **1908 **1485** 1514
کد N98600