جلیلی در گفتگو با مهر؛

جامعه تندروی هواداران دولت در دانشگاه ها را قبول ندارد

مجلس

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با تأکید بر اینکه جریانی تلاش دارد دیدگاه های تندروانه خود را در دانشگاه ها دامن بزند گفت: اکثریت جامعه رویکرد تندروی هواداران دولت در دانشگاه ها را قبول ندارد.  

اسماعیل جلیلی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر با انتقاد از اقدامات برخی جناح های تندرو سیاسی در دانشگاه ها گفت: برخی جریان های تندرو سیاسی تلاش می کنند دیدگاه ها و ایده هایی که دیدگاه دولت نیست در دانشگاه ها دامن بزنند که تبعات این جهت گیری های سیاسی خوراک گروه های تندرو راست است.

نماینده مردم مسجد سلیمان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فضای دوگانه تندروی در دو جناح سیاسی راست و چپ موجب ایجاد جرقه می شود گفت: گروه های معتدل هیچ گاه با هم دچار درگیری نمی شوند و همیشه مشکلاتشان را با گفتگو حل می کنند.

وی تأکید کرد: باید گروه های تندرو که جدیدأ ظهور و بروز پیدا کرده اند و همچنین گروه های تندرو اصولگرا که در دولت قبل ظهور پیدا کردند مدیریت شوند.

وی ادامه داد: در دانشگاه ها رشد و نمو رویکردهایی که احساس مالکیت دارند باید توسط دولت پیگیری شود زیرا رشد این گروه ها موجب افزایش تنش ها می شود که دولت از آن زیان می بیند زیرا دولت برای اجرای برنامه هایش به آرامش نیاز دارد.

عضو فراکسیون رهروان مجلس شورای اسلامی اظهار داشت : گروه های اصولگرای تندرو نه تنها از این تنش ها متضرر نمی شوند بلکه جبهه خود را منسجم می کنند اما دولت از اقدامات گروه های تندور اصلاح طلب در دانشگاهها ضرر می کند چون اکثریت جامعه مخالف با رویکرد تندروانه هواداران دولت در دانشگاه ها هستند.

وی تأکید کرد: رویکرد عقلانیت دولت مورد قبول مردم قرار گرفته است نه رویکرد تندورانه برخی هواداران دولت.

به گزارش مهر، عزل و نصب های اخیر در وزارت علوم و بازگشت مجدد دانشجویان ستاره دار به دانشگاه ها مورد اعتراض اصولگرایان قرار گرفته و زمزمه های استیضاح وزیر علوم را رغم زده است.