16تن ازمعارضان مسلح سوری در حمله انتحاری داعش کشته شدند

کشته,معارضین مسلح

تهران- ایرنا- در پی حمله انتحاری روز یکشنبه یکی از عناصر وابسته به گروه ˈدولت اسلامی عراق و شامˈ (داعش) علیه معارضان مسلح در استان حلب در شمال سوریه، دست کم 16تن از معارضان به قتل رسیدند.

به گزارش ایرنا به نقل ازخبرگزاری فرانسه، مرکز دیده بان حقوق بشر سوریه (معارضان) دربیانیه ای با اعلام این مطلب نوشت: فرد انتحاری کمربند انفجاری خود را در محل زندان شهرک الراعی در شمال استان حلب منفجر کرد.

این شهر مقر گروه موسوم به ˈگردان های اسلامیˈ به شمار می رود. انتحارکننده برای گفت و گو با این گروه اسلامگرا درخصوص اجرای آتش بس میان طرفین در محل حاضر شده بود. این فرد، دومین باری بود که نقش میانجی گری برای برقراری آتش بس میان طرفین را به عهده داشت.

مرکز دیده بان حقوق بشر سوریه افزود: این حادثه هم زمان با انفجار یک دستگاه خودروی بمب گذاری شده در بیرون از مقر گردان های اسلامی رخ داد.

نبرد میان معارضان مسلح سوری و گروه جهادی موسوم به ˈدولت اسلامی عراق و شامˈ که هر دو در یک سنگر علیه دولت سوریه می جنگند، از ماه ژانویه آغاز شده است.

معارضان مسلح، گروه موسوم به دولت اسلامی عراق و شام را به آدم ربایی، کشتار و دستگیری و افراط و تندروی در اجرای شریعت اسلامی و حمله به معارضان و فعالان رسانه ای متهم می کنند.

به تازگی معارضان مسلح سوری، گروه دولت اسلامی را از مناطق وسیعی در حلب و ادلب بیرون رانده اند اما این گروه توانسته است به تنهایی کنترل خود بر شهر ˈالرقهˈ مرکز این استان را که به طور کامل از کنترل دولت سوریه خارج شده است، حفط کند.

**مترجمام**1480** 2023
کد N98258