معاون نخست وزیر ترکیه پیشنهاد رژیم صهیونیستی را کذب خواند

رژیم صهیونیستی

آنکارا - ایرنا- ˈ بلند آرینج ˈ معاون نخست وزیر ترکیه اخبار منتشر شده مبنی بر پیشنهاد رژیم صهیونیستی برای پرداخت غرامت به بازماندگان حادثه کشتی مرمره آبی را کذب خواند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، رسانه های ترکیه امروز از پیشنهاد پرداخت غرامت 20 میلیون دلاری رژیم صهیونیستی به بازماندگان کشته شدگان کشتی ˈمرمره آبیˈ ترکیه خبر دادند.

معاون نخست وزیر ترکیه به هنگام دیدار از دفتر حزب حاکم عدالت و توسعه در ازمیر گفت : اخبار منتشر شده صحت ندارد غرامتی که در گذشته در مقابل چنین حادثه ای به کشوری و مناسب با معیارهای حقوق بین المللی پرداخت شده باشد، ما نیز بعنوان یک دولت حقوقی می توانیم آن را طلب کنیم.

رسانه های ترکیه روز دوشنبه از پیشنهاد پرداخت غرامت 20 میلیون دلاری رژیم صهیونیستی به بازماندگان کشته شدگان کشتی ˈمرمره آبیˈ ترکیه خبر دادند.

منابع خبری ترکیه نوشتند که مذاکرات بین رژیم صهیونیستی و ترکیه در مورد پرداخت غرامت به بازماندگان کشتی مرمره آبی که توسط نظامیان این رژیم کشته شدند، در ماه دسامبر سال گذشته میلادی مجددا آغاز شد و بر اساس برخی ادعاها، ترکیه خواستار پرداخت 30 میلیون دلار غرامت از سوی رژیم صهیونیستی به بازماندگان نظامیان صهیونیست به سرنشینان این کشتی شده بود و این رژیم با پرداخت 15 میلیون دلار موافقت کرده بود.

بر اساس این گزارش و به گفته منابع آگاه دولت حزب حاکم ˈعدالت و توسعهˈ با احتساب تاثیر منفی هرگونه توافق با رژیم صهیونیستی در آستانه انتخابات محلی که در 30 ماه مارس ( 10 فروردین ماه ) در این کشور برگزار می شود، حداقل تا پایان آن تاریخ هیچ توافقی با رژیم صهیونیستی انجام نخواهد داد.

در پی حمله نیروهای رژیم صهیونیستی به کشتی مرمره آبی در سال 2010 که برای کمک رسانی به ساکنان محاصره شده ساکنان غزه حرکت کرده بود، 9 نفر از اتباع ترکیه کشته شدند.

خاورم**2012** 230*1856
کد N100625