اردوغان در تنگنای برکناری داوداغلو

اردوغان

آنکارا - ایرنا - پایگاه خبری راست خبر ترکیه به نقل از منابع آگاه دیپلماتیک از فشار رهبران حزب حاکم عدالت و توسعه بر ˈرجب طیب اردوغان ˈ نخست وزیر این کشور برای برکناری ˈ احمد داوداوغلو ˈ وزیر خارجه ترکیه خبر داد.

به گزارش ایرنا، این پایگاه خبری نوشت: منابع آگاه دیپلماتیک در ژنو اعلام کردند که به علت متعدد بودن کشورهای حامی معارضان و تروریست های سوریه، به زودی شاهد تجدید درگیری ها در داخل ائتلاف معارضان خواهیم بود و بسیاری از سرویس های اطلاعاتی منطقه ای و بین المللی در این ائتلاف دارای ابزارهایی بوده و همین روند موجب بروز اختلاف در مواضع سران این ائتلاف خواهد شد.

براساس این گزارش ،این منابع دیپلماتیک همچنین به نقل از افراد نزدیک به رهبران حزب حاکم عدالت و توسعه ترکیه می گویند که نخست وزیر ترکیه تحت فشار شدیدی از سوی سایر رهبران این حزب قرار دارد و این رهبران خواستار برکناری ˈ احمد داوداوغلوˈ وزیر خارجه ترکیه به علت سیاست های اشتباهش در قبال بسیاری از مباحث منطقه ای به ویژه تحولات سوریه است.

رهبران حزب حاکم ترکیه معتقدند که مواضع اشتباه وزیر امور خارجه ترکیه به ضرر اردوغان تمام شده و دولت آنکارا را در تنگناها و چالش های بسیاری قرار داده است.

احزاب مخالف دولت ترکیه از آغاز بحران در سوریه از مواضع دولت آنکارا در قبال دولت دمشق انتقاد کرده اند.

ترکیه از آغاز تحولات سوریه به همراه کشورهای عربستان سعودی و قطر از معارضان و تروریست های سوری حمایت به عمل آورده است.

سازمان های ملل متحد و دیده بان حقوق بشر نیز به تازگی با انتشار گزارش هایی ترکیه را به حمایت تسلیحاتی از سازمان تروریستی القاعده متهم کرده اند.

خاورم ** 230 **1010
کد N100487