رئیس سازمان اوقاف:

نهادینه‌سازی فرهنگ وقف باید مستمر باشد

وقف,سازمان اوقاف

نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اعلام این‌که وقف تنها مختص به زمان خاصی نیست که در برهه‌ای خاص اطلاع‌رسانی شود، گفت: در تمامی ایام سال و بطور مشخص و تعریف شده باید در خصوص فرهنگ وقف تبلیغ صورت گیرد.

نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اعلام این‌که وقف تنها مختص به زمان خاصی نیست که در برهه‌ای خاص اطلاع‌رسانی شود، گفت: در تمامی ایام سال و بطور مشخص و تعریف شده باید در خصوص فرهنگ وقف تبلیغ صورت گیرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی در نشست تجلیل از فعالان و اعضای ستاد بزرگداشت هفته وقف ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل (ره) و شهدای انقلاب اسلامی اظهار کرد: از هفته وقف و ظرفیت‌های ایجاد شده بواسطه آن باید بهره برداری صحیح کرد.

وی ادامه داد: بواسطه زحمات تمامی بخش‌ها، وقف در ایام هفته وقف در تمام مجامع، محافل، رسانه‌های جمعی، مطبوعات، خبرگزاری‌ها، نشریات، صداوسیما و ... مطرح شد و در محافل و جلسات خصوصی، مساجد، نمازجمعه و عزاداری امام حسین (ع) این فرهنگ تبیین شد.

محمدی، هنر سازمان اوقاف را بهره‌برداری از این ظرفیت ایجاد شده دانست و افزود: باید برنامه ریزی‌های لازم جهت نتیجه گیری از این ظرفیت در راستای جلب و جذب علاقه مندان به سمت وقف انجام شود.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اعلام اینکه بیش از 300 وقف جدید در هفته وقف به ثبت رسید، تصریح کرد: دستیابی به چنین موفقیتی ارزشمند است اما نباید به این مقدار راضی شویم چرا که همچنان با نقطه مطلوب فاصله داریم.

وی با تاکید بر اینکه فعالیت‌ها و برنامه‌های پیش بینی شده برای هفته وقف باید در طول سال نیز تداوم داشته باشد، گفت: برای بهره گیری از این ظرفیت ایجاد شده در هفته وقف، باید پایگاه و ستادی در ستاد و استان‌ها ایجاد شود و اطلاع رسانی به مردم صورت گیرد تا هر فردی که قصد ثبت وقفی جدید را داشت به آن مراجعه کند.

محمدی با اعلام اینکه وقف تنها مختص به زمان خاصی نیست که در برهه‌ای خاص اطلاع رسانی شود، بیان کرد: در تمامی ایام سال و بطور مشخص و تعریف شده باید در خصوص فرهنگ وقف تبلیغ صورت گیرد و برای این مهم نیازمند سوژه سازی جهت جلب و جذب توجه مخاطبان و رسانه‌ها به این موضوع هستیم.

نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه برنامه ریزی لازم برای سال آینده با در نظر گرفتن رفع نقایص کنونی باید ایجاد گردد، ادامه داد: باید بررسی‌های لازم صورت گیرد تا ضعف‌ها و نقایص مشخص شود.

وی با بیان اینکه اطلاع رسانی و تبلیغات لازم برای هموطنان خارج از کشور در خصوص فرهنگ وقف باید صورت پذیرد، گفت: بسیاری از این هموطنان علاقه‌مند به وقف اموال خود در ایران اسلامی و برای مردم هستند که لازم است اطلاع رسانی لازم به آنها صورت گیرد.

محمدی با بیان اینکه دبیرخانه دائمی هفته وقف باید در طول سال در زمینه تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف تلاش کند، افزود: موضوعات و نیازهای کنونی جامعه باید به عنوان نیازها و نیات وقف‌های جدید احصا و در سراسر کشور اطلاع رسانی شود.

نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه اضافه کرد: در سال آینده نشست‌های تخصصی برای دانشگاه‌ها، حوزه‌ها، آموزش و پرورش، بانوان، پزشکان، مهندسان، اصناف و سایر اقشار جامعه مرتبط با موضوع وقف برگزار شود.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری فرمودند؛ رویکرد اصلی کشور هم اکنون اقتصاد و معیشت و تولید علم است، تصریح کرد: در زمینه تولید علم باید با تبلیغ و اطلاع رسانی موقوفاتی جدید به ثبت برسانیم.

محمدی با بیان اینکه بیش از 50 درصد جامعه را بانوان تشکیل می‌دهند، ادامه داد: در صورتی که دو قشر بانوان و فرزندان را با فرهنگ وقف آشنا سازیم، بهترین تبلیغ و ترویج را صورت داده‌ایم.

وی در پایان اظهار کرد: اگر روزی فرا برسد که فرهنگ وقف به خوبی مطرح و احیا شود، بسیاری از مشکلات کشور و جامعه مرتفع خواهد شد.

انتهای پیام

کد N100204