در تذکرات کتبی نمایندگان مطرح شد

علت دیدارهای مکرر با جان کری به رغم ادامه تحریم‌ها/اصلاح نحوه توزیع سبد کالا

سیاسی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در آغاز جلسه علنی نوبت بعدازظهر امروز تذکراتی را به مسئولین اجرایی کشور دادند. بیشترین تذکرات به رییس‌جمهور و وزرای اقتصادی دولت درباره توزیع نامناسب سبد کالا و ناعادلانه بودن آن از نظر نمایندگان بود.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در آغاز جلسه علنی نوبت بعدازظهر امروز تذکراتی را به مسئولین اجرایی کشور دادند. بیشترین تذکرات به رییس‌جمهور و وزرای اقتصادی دولت درباره توزیع نامناسب سبد کالا و ناعادلانه بودن آن از نظر نمایندگان بود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، متن کامل این تذکرات که توسط ضرغام صادقی قرائت شد، به شرح زیر است:

عبدی و مشهدی‌عباسی نمایندگان خرم‌آباد و دماوند به رییس‌جمهور: عدم اختصاص سبد کالا به افراد جویای کار و کشاورزان و روستاییان

منوچهری نماینده پاوه به وزیر علوم: احداث دانشکده مهندسی در شهرستان پاوه

جوکار نماینده یزد به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: اقدام عاجل علیه رسانه‌هایی که افراد مجرم را موجه به تصویر می‌کشید

محبی نماینده سنقر به وزیر صنعت، معدن و تجارت: چرا سبد کالای ارزاق به تمامی خانواده‌هایی که درآمد پایین دارند یا درآمد ندارند مانند افراد بیکار، روستاییان و کارگران روزمزد تعلق نگرفته است.

مددی نماینده میانه به رییس‌جمهور: بی‌اعتنایی بنیاد شهید و امور ایثارگران به شهدای 10 بهمن، همچنین عدم ساماندهی مزار شهدای شهرستان میانه.

محمدی نماینده مردم قزوین به وزیر صنعت، معدن و تجارت: ضرورت تخصیص سبد کالای ایرانی به همه اقشار آسیب‌پذیر و کم‌درآمد به ویژه کارگران ساختمانی و کسانی که درآمدهای زیر یک میلیون تومان دارند.

حاجی دلیگانی نماینده شاهین‌شهر به رییس‌جمهور: ضرورت رعایت عدالت در سبد کالا و رفع نگرانی‌های مردم کم‌درآمد.

کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد به وزیر اقتصاد و دارایی: نظارت کافی بر ارائه اوراق حق تقدم از سوی بانک مسکن و جلوگیری از فعالیت دلالان اوراق وام بانک مسکن

بیرانوند نماینده بروجرد به وزیر نیرو: چرا مطالعه و اجرای سد بروجرد تعطیل شده در حالیکه قبلا صاحب ردیف بوده است.

امیرآبادی نماینده قم به وزیر نیرو: دلایل تاخیر در آبگیری سد کوچری

هاشمی نخل ابراهیمی نماینده میناب به وزیر راه و شهرسازی: ناامن بودن مسیر ارتباطی میناب به جاسک به دلیل وجود شترهای رها شده و بروز تصادفات منجر به فوت، به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: عدم تکمیل احداث مجتمع‌های فرهنگی و هنری میناب، به وزیر آموزش و پرورش: تسریع در ادغام آموزش و پرورش شهرستان‌های حوزه انتخابیه.

حسینی نماینده مردم قائمشهر به وزیر جهاد کشاورزی: مردم منطقه حوزه انتخابیه به ویژه روستاییان از ظلم منابع طبیعی به تنگ آمدند.

اسفنانی نماینده مردم فریدن به وزیر کشور: علت عدم اقدام در بازگرداندن پنج منطقه حوزه انتخابیه که به اشتباه جزو استان چهارمحال و بختیاری قلمداد شده است و علت عدم اقدام در خصوص معرفی معاون سیاسی استاندار اصفهان، به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: علت عدم تامین پزشک متخصص به خصوص رادیولوژی و سونوگرافی در حوزه انتخابیه،‌ به وزیر آموزش و پرورش: علت عدم پرداخت معوقات بازنشستگان آموزش و پرورش.

خصوصی ثانی نماینده مردم صومعه‌سرا به رییس‌جمهور: دستور سریع به وزرا جهت رسیدگی به وضعیت آسیب‌دیدگان بارش‌های اخیر.

جعفری نماینده بجنورد به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری: علت عقب ماندن دانشگاه بجنورد در بعدهای کمی و کیفی، به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: علت عدم راه‌اندازی فرهنگ و ارشاد شهرستان راز و جرگلان، به وزیر امور خارجه: علت دیدارهای مکرر با جان کری به رغم گستاخی‌های او در تهدید نظامی و ادامه تحریم‌ها.

تامینی نماینده مردم رشت به وزیر راه و شهرسازی: عدم توجه به شانه‌های خاکی راه‌های شهرستان رشت و به رییس‌جمهور: نارضایتی از توزیع ناعادلانه سبد کالا.

علوی نماینده مردم سنندج به وزیر ورزش: بی‌توجهی به ورزش استان علیرغم استعدادهای ورزشی در استان و مغفول ماندن پروژه‌های ورزشی در حوزه انتخابیه، به وزیر نیرو: عدم اتمام سدهای در دست اجرا.

حسینی نماینده زابل به رییس‌جمهور: عدم توجه به محرومین، کارگران، روستاییان و کشاورزان و اقشار کم‌درآمد در اختصاص سبد کالا.

خسروی نماینده مردم تربت حیدریه به رییس‌جمهور: علت اینکه چرا سبد کالا به قشرهای بسیار نیازمند به دلیل عدم برنامه‌ریزی صحیح تعلق نگرفته است، به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: تنها مجتمع فرهنگی شهرستان تربت حیدریه پس از هشت سال با هشتاد درصد پیشرفت فیزیکی هنوز تکمیل و تجهیز نشده است.

مقیمی نماینده بهشهر به وزیر آموزش و پرورش: تسریع در پرداخت دیون فرهنگیان بازنشسته.

سجادی نماینده احمد‌آباد به وزیر راه و شهرسازی: عدم توجه به راه سرخس مشهد، به وزیر صنعت، معدن و تجارت: عدم پرداخت یارانه علوفه و سهم دولت به گاوداران.

سالک نماینده مردم اصفهان به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: رعایت عدالت در سبد کالا و لزوم توجه به خانواده‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران.

ناصری، یوسفیان‌ملا، نجف‌نژاد، فیاضی، شریعت‌نژاد، نیازآذری نمایندگان بابل، آمل، نور، تنکابن به وزیر کشور: جلوگیری از تجزیه شبه جزیره میانکاله.

حیدری طیب و آصفری نمایندگان کرمانشاه و تربت حیدریه به رییس‌جمهور: تبعیض در توزیع سبد کالا به افراد محروم و نیازمند جامعه.

کوچکی‌نژاد نماینده مردم رشت به وزیر راه و شهرسازی: با توجه به برف شدید در مناطق گیلان نیاز به تشکیل ستاد بحران جهت حفظ جان مردم می‌باشد.

عزیزی فارسانی نماینده مردم اردل به وزیر راه و شهرسازی: ضرورت بازگشایی جاده‌های روستاهای شهرستان اردل، به وزیر کشور: ضرورت رسیدگی هر چه سریعتر به وضعیت زلزله زدگان شهرستان کوهرنگ و پرداخت خسارات.

اسماعیلی نماینده زنجان به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: علت عدم توزیع سبد کالا در بین روستاییان.

ندیمی نماینده مردم لاهیجان به رییس‌جمهور: بازنگری در سبد کالا از جهت حد نصاب قیمتی و شمول.

عیسی‌زاده نماینده میاندوآب به وزیر ورزش: عدم توجه به پروژه‌های نیمه تمام.

حسینی، عیسی‌زاده، مددی نمایندگان میانه، میاندوآب و شاهین‌دژ به وزیر نفت: عدم برنامه‌ریزی برای تحقق برنامه پنجم توسعه در راستای گازرسانی روستاها.

قادری نماینده مردم شیراز به رییس‌جمهور: ابلاغ تقسیمات جدیدی کشوری به بخش‌های حوزه انتخابیه.

نقوی حسینی نماینده مردم ورامین به وزیر جهاد کشاورزی: علت عدم پیگیری حقوق کشاورزان در تامین نهاده‌های کشاورزی.

منوچهری نماینده مردم پاوه به وزیر جهاد کشاورزی: حمایت جدی از سرمایه‌گذاران واحدهای مرغداری و گاوداری و باغداران منطقه اورامانات، به وزیر نفت: تسریع در گازرسانی به روستاهای منطقه حوزه انتخابیه، به وزیر صنعت، معدن و تجارت: ساماندهی توزیع سبد کالای یارانه‌ای و توجه به اقشار کم درآمد، به وزیر اقتصاد و دارایی: رسیدگی به شکایات پیله‌وران و تجار منطقه اورامانات به دلیل وضع مالیات‌های سنگین.

جعفری، مشهدی عباسی و آقاجری نمایندگان بجنورد، دماوند و بندر ماهشهر به وزیر امور خارجه: علت مخفی‌کاری در خصوص مذاکرات مکرر با مسئولین آمریکا و به ویژه وزیر خارجه آن کشور.

آریایی‌نژاد نماینده مردم ملایر به وزیر صنعت، معدن و تجارت: تسریع در احقاق حقوق کسانی که سبد کالا شامل حال‌شان نشده و مستحق این خدمت هستند.

اکبریان و کولیوند نمایندگان کرج به وزیر راه و شهرسازی: رسیدگی به مشکلات قطار کرج به مشهد و کرج به تبریز، به وزیر صنعت، معدن و تجارت: حمایت از شرکت‌های قطعه‌ساز

ندیمی نماینده مردم لاهیجان به وزیر کشور، نیرو و نفت: بازنگری در خدمات به آسیب‌دیدگان بخش سیاهکل و دیلمان.

حسینی نماینده مردم سیستان به وزیر راه و شهرسازی: عدم آسفالت راه‌های خاکی منطقه حوزه انتخابیه.

سودانی نماینده اهواز به وزرای تعاون و صنعت: بازنگری عاجل در نحوه توزیع سبد کالا.

ثروتی نماینده بجنورد به رییس‌جمهور: لزوم برنامه‌ریزی صحیح و شناسایی اقشار نیازمند برای اختصاص سبد کالا و توجه به روستاییان و بیکاران.

رهبر نماینده مردم تهران به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: اصلاح نحوه توزیع سبد کالا

عزیزی فارسانی نماینده اردل به وزیر نیرو: ضرورت اجرای مصوبه شورای آب

رجبی نماینده مینودشت به وزیر نفت: تسریع در گازرسانی به روستاهای حوزه انتخابیه

رضایی نماینده جهرم به وزیر کشور: عدم توجه به سرمازدگی باغات جهرم

انتهای پیام

کد N100086