وزیر امور خارجه ترکیه : با چین قرارداد منعقد نکرده ایم

چین

آنکارا - ایرنا - ˈ احمد داوداواغلو ˈ وزیر امور خارجه ترکیه گفت : هنوز خرید سیستم دفاع موشک از چین قطعی نشده است و شرکت های غربی می توانند ، پیشنهادات خود را ارائه دهند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا ، وزیر امور خارجه ترکیه که برای شرکت در نشست امنیتی مونیخ در آلمان بسر می برد ، با بیان این مطلب افزود : ترکیه برای خرید این سیستم دفاع موشکی به سه عامل تولید مشترک ، قیمت و زمان تحویل اهمیت می دهد.

داوداوغلو با اشاره به اینکه هنوز زمان برای ارائه پیشنهاد توسط دیگر کشورهای غربی وجود دارد ، افزود : تاکنون قراردادی برای خرید این سیستم موشکی با چین منعقد نشده است.

وی تصریح کرد : شرکت چینی متعهد شده است که این سیستم موشکی را مشترکا با ترکیه تولید کند که این مساله برای دولت آنکارا از اهمیت بسیاری برخوردار است.

وزیر امور خارجه ترکیه در ادامه گفت : اگر شرکت های غربی متعهد به تولید مشترک و در اختیار گذاشتن فناوری این سیستم دفاع موشکی به ترکیه هستند ما مایل به همکاری با متحدان غربی خود هستیم .

آمریکا و پیمان آتلانتیک شمالی ˈ ناتو ˈ پیش از این نگرانی خود را از خرید سیستم دفاعی موشکی ترکیه از چین اعلام کرده بودند.

خاورم ** 230**1856
کد N97985