تذکر نماینده اسدآباد درباره روز و شب مجلس

بودجه 93,تذکر

تهران - ایرنا - نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان این که طبق آیین نامه، نمایندگان حداکثر 8 ساعت در روز باید در جلسات علنی حضور یابند خطاب به ریاست مجلس گفت: باید تفاوت روز و شب را بدانید.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا بهروز نعمتی در نوبت بعد از ظهر جلسه علنی روز یکشنبه مجلس و در جریان رسیدگی به لایحه بودجه 1393 کل کشور در تذکری آیین نامه ای گفت: طبق ماده 187 آیین نامه نمایندگان حداقل روزانه 4 ساعت باید در جلسات علنی حضور یابند.

وی با تاکید بر این که هیات رییسه مجلس باید قانون را اجرا کند نه برداشت از قانون را خطاب به محمد رضا باهنر نایب رییس دوم مجلس که ریاست جلسه علنی را بر عهده داشت گفت: باید تفاوت روز و شب را بدانید؛ بعد از نماز مغرب شب حساب می شود.

باهنر نیز در پاسخ به این تذکر به ماده 197 آیین نامه داخلی مجلس استناد کرد و گفت که این تذکرات را وارد نمی دانیم.

وی سپس به شوخی گفت: کارمندان تعهد دارند که روزانه 8 ساعت کار کنند؛ روسای آنها نمی توانند بگویند 8ساعت هم شب کارکنید چون مبنای محاسبه شبانه روز است.

سیدعلی طاهری نماینده گرگان در مجلس نیز با اشاره به توزیع متنی در مجلس از سوی نمایندگان دولت اظهار داشت: در این متن توضیحاتی راجع به برخی مصوبات آمده است که هیات رییسه باید انتشار و توزیع آنها را پیگیری کند.

باهنر در پاسخ به این تذکر نیز گفت: نمایندگان دولت اگر توضیحاتی درباره مصوبات دارند به دبیرخانه مجلس بدهند تا با نظر هیات رییسه تکثیر و در جانامه ای نمایندگان قرار داده شود.

وی تاکید کرد که انتشار این گونه متن ها باید با اجازه هیات رییسه باشد. باهنر سپس از هیات رییسه خواست تا اجازه چنین مواردی را ندهد.

سیام**2025**1449
کد N97848