با مجوز مجلس انجام می‌شود

اعطای تسهیلات صندوق توسعه به طرح‌های نیمه تمام

مجلس شورای اسلامی موافقت کرد که بخش خصوصی و تعاونی جهت تکمیل طرح‌های نیمه تمام در سال 93 تسهیلاتی از صندوق توسعه ملی دریافت کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نمایندگان مجلس در ادامه جلسه علنی نوبت عصر امروز مجلس بند الحاقی 3 به تبصره پنج لایحه بودجه را در بخش درآمدی به تصویب رساندند.

مطابق این مصوبه در سال 1393 طرح‌های نیمه تمام تولیدی و اقتصادی بخش خصوصی و تعاونی که از حساب ذخیره ارزی تسهیلات ارزی دریافت کرده‌اند و در حال حاضر به دلیل عوامل غیرارادی امکان انجام تعهدات خود را ندارند می‌توانند با رعایت ماده 84 قانون برنامه پنجم توسعه و مقررات صندوق توسعه ملی، باقیمانده تسهیلات خود را از این صندوق دریافت کنند.

گفتنی است ماده 84 قانون برنامه پنجم توسعه مربوط به ارکان و نحوه شکل‌گیری و قوانین و مقررات صندوق توسعه ملی است.

همچنین نمایندگان با بند الحاقی چهار به تبصره پنج لایحه بودجه در بخش درآمدی موافقت کردند که مطابق آن، در صورت تقاضا، هجده درصد از منابع ورودی به صندوق توسعه ملی در سال 1393 به صورت تسهیلات ارزی به سرمایه‌گذاران تخصیص می‌یابد.

در بخش هزینه‌ای این بند مقرر گردیده که این تسهیلات به بخش خصوصی یا تعاونی برای طرح‌های توسعه‌ای بالادستی نفت و گاز با اولویت میادین مشترک و تضمین وزارت نفت بدون انتقال مالکیت نفت و گاز موجود در مخازن تولیدی اختصاص یابد که در صورت تصویب آن در مجلس در زمان بررسی لایحه بودج در بخش هزینه‌ای، این موضوع محقق می‌شود.

انتهای پیام

کد N97670