9 کشته و زخمی در استان پاتانی/ آغاز شمارش آرا در تایلند

آسیا اقیانوسیه

کشته و زخمی شدن نه نفر در استان پاتانی، پایان انتخابات و آغاز شمارش آرا در تایلند از جمله خبرهای مرتبط با این کشور به شمار می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر، بانکوک پست از کشته شدن چهار نفر و زخمی شدن پنج فرد دیگر براثر انفجار بمب در استان پاتانی در جنوب تایلند در آستانه برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی در این کشور خبر داد.

خبرگزاری کیودو ژاپن نیز از پایان انتخابات تایلند در امروز یکشنبه در میان تشدید تدابیر امنیتی و افزایش نگرانی ها درباره اختلال در روند برگزاری انتخابات خبر داد.

همزمان با استقرار نیروهای گسترده پلیس در 10 حوزه رای گیری در پایتخت، یینگلاک شیناواترا و نخست وزیر دولت موقت تایلند اوایل صبح امروز یکشنبه رای خود را در حوزه رای گیری مدرسه کلونگ لامچیاک در نزدیکی محل اقامتش در بانکوک انداختند.

این انتخابات درحالی برگزار شد که سوته تائوک سوبان رهبر معترضان ضد دولتی تایلند در فراخوانی با تاکید بر لزوم برگزاری راهپیمایی گسترده از رای دهندگان تایلندی خواسته تا در انتخابات شرکت نکنند.

آبهیسیت وجاجیوا رهبر حزب دموکرات تایلند نیز از شرکت نکردن خود در انتخابات امروز یکشنبه خبر داده و روند انتخابات را مغایر با قانون اساسی اعلام کرده است.