به دلیل اخلال در سیستم ثبت رای‌گیری؛

رای‌گیری از نمایندگان به سبک قیام و قعود انجام شد

بودجه 93

به دلیل اخلال در سیستم ثبت رای نمایندگان، رای‌گیری از نمایندگان در مورد دو پیشنهاد مربوط به بخش درآمدی لایحه بودجه به سبک قدیمی قیام و قعود انجام شد.

به دلیل اخلال در سیستم ثبت رای نمایندگان، رای‌گیری از نمایندگان در مورد دو پیشنهاد مربوط به بخش درآمدی لایحه بودجه به سبک قدیمی قیام و قعود انجام شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در جلسه علنی نوبت عصر امروز(یکشنبه) نمایندگان در جریان بررسی پیشنهادات مربوط به بند (ه) تبصره پنج لایحه بودجه در خصوص میزان سرمایه صندوق نوآوری و شکوفایی بابت حمایت‌ شرکت‌های دانش‌بنیان بودند که اولین پیشنهاد را لاله افتخاری نماینده تهران اینگونه مطرح کرد که میزان 300 میلیون دلار برای افزایش سرمایه این صندوق اختصاص پیدا کند.

در زمانی که رئیس مجلس از نمایندگان درخواست کرد که آنها نظرخود را از طریق سیستم رای‌گیری اعلام کنند، برخی از نمایندگان با فریاد اعلام کردند که سیستم ثبت رای آنها خراب است که لاریجانی در واکنش گفت که انگار امروزاین سیستم رای‌گیری با شما همراه شده تا بودجه به سرعت پیش نرود.

لاریجانی به دلیل اخلال در سیستم رای‌گیری از یکی دیگر از نمایندگان خواست تا پیشنهاد خود را مطرح کند تا سیستم رای‌گیری از طریق مسئولان فنی درست شود.

به همین دلیل کوچکی‌نژاد نماینده رشت پیشنهاد کرد: مبلغ 250 دلار برای افزایش سرمایه این صندوق اختصاص یابد.

در این هنگام رئیس مجلس درخواست اعلام نظر نمایندگان را کرد که به دلیل اخلال در سیستم رای‌گیری از آنها خواست در مورد هر دو پیشنهاد نظرشان را به صورت قدیمی قیام و قعود اعلام کنند.

براین اساس نمایندگان موافق ایستادند و نمایندگان مخالف از جای خود بلند نشدند که با توجه به تعداد نمایندگان ایستاده در مجلس، رئیس مجلس اعلام کرد که هیچ کدام از دو پیشنهاد مذکور از مجلس رای نیاورده است.

گفتنی است در جلسه علنی نوبت صبح سیستم ثبت رای نمایندگان دچار اخلال شده بود به طوری که ابوترابی‌فرد رئیس جلسه از نمایندگان خواست که مجددا ورود خود را ثبت کرده و سیستم‌ها بازیابی شده و برای یک پیشنهاد سه بار رای‌گیری صورت گرفت.

انتهای پیام

کد N97385