دبیرکل جبهه مردمی اصلاحات :

پیش نویس لایحه احزاب بدون نظرخواهی از احزاب تهیه شده است

پیش نویس لایحه

تهران – ایرنا - دبیر کل جبهه مردمی اصلاحات گفت: پیش نویس لایحه احزابی که وزارت کشور ارایه داده جامع و کامل نیست چرا که در آن از نظر هیچ یک از احزاب استفاده نشده است.

حجت الاسلام محمد زارع فومنی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا افزود: برای تهیه این پیش نویس باید اول از احزاب نظرخواهی و کمک گرفته می شد.

دبیرکل جبهه مردمی اصلاحات با بیان این که باید حزب گرایی را در کشور تکمیل کنیم یادآور شد: آقای روحانی قرار بود در حوزه احزاب کارهایی انجام دهد و قبلا هم در صحبت هایشان قول هایی به احزاب داده بود ولی فعلا خبری نیست.

فومنی ادامه داد: برای احزاب باید فکری شود چرا که احزاب نمی توانند به راحتی جلسات خود را تشکیل دهند و اگر بخواهند همایش یا کنگره ای برگزار کنند باید کلی فرایند را پشت سر بگذارند.

وی اضافه کرد: مشکل ما فقط خانه احزاب نیست.

فومنی یادآور شد: اگر بخواهیم نقش احزاب در کشور پررنگ تر و تاثیرگذارتر باشد باید بتوانند در کشور راحت تر فعالیت کنند و کنگره، نشست و همایش برگزار کنند.

دبیر کل جبهه مردمی اصلاحات گفت: وزیر کشور با دعوت از احزاب ودور هم جمع کردن آنها قدم خوبی را برای احیای احزاب برداشت ولی باید احزابی را که واقعا فعال هستند دعوت می کرد.

فومنی ادامه داد: در جلسه ای که با وزیر کشور برگزار شد احزاب و گروه هایی دعوت شده بودند که بعضی از آنها حتی یک بار هم در کشور یک کنگره، همایش یا نشست برگزار نکرده اند.

وی با بیان این که در حال بررسی این پیش نویس هستیم و بزودی پیشنهادات خودمان به وزارت کشور ارایه می دهیم گفت: به جای اینکه قانون جدید نوشته شود باید همان قانون قبلی را کامل تر کنند و با یک شکل جدید ارایه دهند.

دبیر کل جبهه مردمی اصلاحات یادآور شد: ما در کشور ضعف قانون که نداریم، مشکل این است که همین قانون هم به درستی اجرا نمی شود.

فومنی درباره برنامه انتخاباتی برای آینده مجلس گفت: برنامه های انتخاباتی مان را شروع کرده ایم و در همین زمینه هم با آقای دکتر عارف دیدار داشته ایم.

وی ادامه داد: ستادهای ما در همه استانها آماده هستند و همچنین با سران قوا دیدارهایی را برنامه ریزی کرده ایم و امیدواریم در مجلس آینده نیروهای اصلاح طلب حضور خوبی داشته باشند.

سیام**1058**1449
کد N97313