رقابت بانوان طلبه در مرحله استانی مسابقات قرآنی در 19 بهمن

مدیر پرورشی حوزه‌های علمیه خواهران کشور گفت: مرحله استانی مسابقات قرآنی حوزه‌های علمیه خواهران برگزار می‌شود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام سیدحسن حسینی‌پناه، زمان برگزاری این مسابقات را 19 بهمن ذکر کرد و یادآور شد: شرکت‌کنندگان در این مرحله از مسابقات، طلاب مقطع سطح دو (کارشناسی) هستند که 85 درصد امتیاز مرحله مدرسه‌ای را کسب کرده‌اند.

وی با اشاره به این‌که «مسابقات قرآنی حوزه‌های علمیه خواهران در سه مرحله مدرسه‌ای، استانی و کشوری برگزار می‌شود» گفت: برگزیدگان مرحله کشوری مسابقات قرآنی حوزه‌های علمیه خواهران در جشنواره‌ قرآنی حوزه‌های علمیه خواهران در قم مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

حسینی پناه مسابقات قرآنی سال جاری حوزه‌های علمیه خواهران را هشتمین دوره از این مسابقات دانست و افزود: مسابقات قرآنی شامل طرح‌های نسیم قرآن با محتوای ترجمه و مفاهیم، تبیان با محتوای تفسیر و اشراق با محتوای حفظ موضوعی می‌شود.

مدیر پرورشی حوزه‌های علمیه خواهران یادآور شد: محتوای آزمون مسابقه قرآنی در مرحله استانی در رشته ترجمه و مفاهیم شامل سه جلد کتاب آموزش ترجمه و مفاهیم قرآن کریم از آقایان محدث، صفارهرندی و علامی، در رشته تبیان شامل شش سوره شامل یس، حجرات، عنکبوت، قصص، لقمان و اسرا با تفسیر حجت‌الاسلام قرائتی و در رشته اشراق شامل سه جزوه مشتمل بر حدود 300 آیه و روایت در 50 موضوع اعتقادی، اخلاقی و کاربردی که از سوی معاونت فرهنگی تربیتی حوزه‌های علمیه خواهران تهیه و تنظیم شده است، می‌شود.

حسینی‌پناه زمان برگزاری مرحله کشوری این مسابقات را 21 اسفندماه ذکر کرد و گفت: در مرحله کشوری حدود 200 طلبه از تمام رشته‌ها به رقابت خواهند پرداخت.

انتهای پیام

کد N97280