لاریجانی تصویب قانون اساسی جدید تونس را تبریک گفت

سیاسی

رییس مجلس شورای اسلامی در پیامی به همتای تونسی خود تصویب قانون اساسی جدید این کشور را تبریک گفت.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی لاریجانی در این پیام تصویب قانون اساسی جدید را گام مهمی در استقرار دموکراسی، مردم سالاری و آغاز مرحله جدیدی در تثبیت دستاوردهای انقلاب تاریخی ملت تونس با پیشینه تمدنی و فرهنگی خواند.

متن کامل این پیام به شرح ذیل است:

«جناب آقای مصطفی بن جعفر رییس محترم مجلس جمهوری تونس

السلام علیکم و رحمه الله برکاته

با خرسندی فراوان مایلم صمیمانه‌ترین تبریکات و تهنیت‌های خود را به مناسبت تصویب قاطع قانون اساسی جدید کشورتان در مجلس موسسان ابراز دارم.

بی‌تردید این موافقیت بزرگ، گام مهمی در استقرار دموکراسی، مردم‌سالاری و آغاز مرحله جدیدی در مسیر تثبیت دستاوردهای انقلاب تاریخی ملت تونس با پیشینه غنی تمدنی و فرهنگی خواهد بود.

اعتقاد راسخ دارم در مرحله جدید ملت تونس نقش و جایگاه والا و تاثیرگذار خود را در مسیر تحولات فرهنگی، اجتماعی و سیاسی منطقه و جهان اسلام باز خواهد یافت.

اینجانب ضمن تبریک مجدد به این مناسبت فرخنده مایلم بر اراده مجلس شورای اسلامی جهت حمایت از توسعه و گسترش همکاری‌های برادرانه فیمابین به ویژه مناسبات پارلمانی در دوران جدید تاکید نمایم.

معتقدم مراودات فیمابین مجالس دو کشور نقش مهمی در تحکیم و گسترش پیوندهای تاریخی و برادرانه فرهنگی، دینی دو ملت خواهد بود. در این راستا با تاکید مجدد بر دعوت خود در انتظار دیدار و گفت‌وگوی قریب‌الوقوع با جنابعالی در فضایی آکنده از برادری و صمیمیت می‌باشم.

بار دیگر سلامتی و توفیق روزافزون جنابعالی، دولت و ملت برادر جمهوری تونس را از خداوند منان خواستارم.

علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران»

انتهای پیام

کد N96706