دبیرکل حزب موتلفه: نهضت امام(ره) در منطقه و جهان استمرار دارد

محمدنبي حبيبي,امام خميني ره ,حزب موتلفه اسلامي,دهه فجر

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به گذشت نیم قرن از آغاز نهضت امام خمینی(ره) و گذشت 35 سال از پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: نهضت امام خمینی(ره) در منطقه و جهان استمرار دارد و میوه‌های این شجره طیبه بدست آمده است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به گذشت نیم قرن از آغاز نهضت امام خمینی(ره) و گذشت 35 سال از پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: نهضت امام خمینی(ره) در منطقه و جهان استمرار دارد و میوه‌های این شجره طیبه بدست آمده است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، محمدنبی حبیبی در پایان نشست دبیران حزب موتلفه اسلامی که در آستانه دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب برگزار شد، با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی اظهار کرد: استقلال، آزادی و برپایی حکومت جمهوری اسلامی در ایران سه دستاورد مهم انقلاب است و هر سال که می‌گذرد ملت ما در تعمیق دولت‌سازی اسلامی و جامعه‌سازی دینی گام‌های مؤثر و بلندی برمی‌دارند.

وی با اشاره به ریزش‌ها و رویش‌های انقلاب تصریح کرد: ریزش در هر انقلابی طبیعی است اما رویش‌ها مربوط به بنیان‌های نیرومند فکری و عملی رهبری نهضت اسلامی است. این رویش‌ها آنقدر فراوان و فزاینده است که هر سال انقلاب از سال پیش قدرتمند‌تر در سطح ملی و سطح منطقه و سطوح جهانی ظاهر می‌شود.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی افزود: شکی نیست که نظام مبتنی بر ولایت فقیه نقطه قوت نهضت امام خمینی(ره) است. هم اوست که با عملی کردن چنین نظریه‌ای دور تازه‌ای از نظریه‌پردازی در قلمرو فلسفه سیاسی اسلام گشود و آن را در برابر نخبگان و ملت‌های بپا خاسته از جور و ستم استکبار جهانی قرار داد.

حبیبی همچنین با اشاره به بیداری اسلامی در منطقه، خاطرنشان کرد: برخی گمان دارند با اقدامات آمریکا و غرب، بیداری اسلامی در کشورهای اسلامی و مبارزات ملت به حاشیه رفته است و دشمنان اسلام توانسته‌اند نهضت‌های اسلامی را مهار کنند. این تصور غلط است. اگر آمریکا پس از قیام 15 خرداد 42 توانست انقلاب اسلامی را مهار کند، این نهضت‌ها را هم مهار خواهد کرد. ملت‌های منطقه بزودی به صحنه خواهند آمد و دستاوردهای به سرقت رفته خود را باز خواهند یافت.

وی با اشاره به تهدیدات نظامی آمریکا و تکرار عبارت "گزینه نظامی روی میز است"، گفت: 35 سال است ملت ما محکم و استوار روی پای خود ایستاده و گزینه‌های سخت و نرم دشمن را پشت سر گذاشته است. بلوف‌های آمریکا نمی‌تواند ملت ما را بترساند. اگر آمریکا دیوانگی کند ملت ما آنچنان درسی به دشمن خواهند داد که در تاریخ ماندنی شود. در صورت ارتکاب این دیوانگی از طرف آمریکا صحنه نبرد به وسعت جغرافیایی است که منافع آمریکا در آن قرار دارد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به بیانیه یکی از احژژتشکل‌های سیاسی اصلاح‌طلب به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب نیز گفت: متأسفم از اینکه کسانی که خود را داعیه‌دار انقلاب و همراهی با امام(ره) می‌دانند در بیانیه خود یک کلمه از آمریکا، استکبار جهانی و تهدیدات دشمن به میان نیاورده‌اند.

حبیبی با اشاره به بخشی از این بیانیه که به بهانه باز شدن فضای همدلی خواستار رفع حصر شده‌اند، گفت: سران فتنه با عدم پذیرش رای ملت و همراهی با سرویس‌های امنیتی و اطلاعاتی و قدرت رسانه‌ای غرب درصدد کودتا و انقلاب به اصطلاح رنگی علیه رای ملت بودند و هنوز هم بر این مشی خود اصرار می‌ورزند. چگونه رفع حصر آنها باعث فضای همدلی می‌شود؟ واقعیت این است برخی از اعضای مجمع در فتنه سال 88 آتش‌بیار معرکه بودند و به این گفته امام(ره) که فرمودند "میزان رای ملت است"، وفادار نماندند. آنها حماسه بی‌نظیر مردم در پای صندوق‌ها را به سخره گرفتند و رای ملت را برنتافتند و بنا را بر آشوب و فتنه نهادند و حاضر نیستند در پیشگاه ملت ایران و رهبری مظلوم انقلاب اعتراف به خطاهای خود کنند. ما احساس می‌کنیم برخی درحال باز تولید فتنه سال 88 از طریق پاک کردن صورت مسأله فتنه هستند. مردم نسبت به این حرکت حساس هستند و در روز 22 بهمن موضع قاطع خود را در این باره اعلام خواهند کرد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود در مورد نتایج اجلاس ژنو 2 درباره سوریه، اظهار کرد: همانطور که پیش‌بینی می‌شد نشست ژنو 2 دستاوردی نداشت، کسانی که در این نشست حضور داشتند اگر توافقی هم می‌کردند برای گروه‌های درگیر در سوریه توافقات آنها الزام‌آور نبود، چراکه آنها هیچ‌یک از گروه‌های درگیر را نمایندگی نمی‌کردند. صورت مسأله بحران در سوریه مشخص است. اولاً باید ورود سلاح به سوریه از طریق غرب متوقف شود و تروریست‌هایی که از کشورهای غربی و عربی به آنجا رفته‌اند، بازگردند. ثانیاً دولت جدید از طریق رای ملت برگزیده شود، نه نتیجه یک مذاکره آن هم در ژنو و آن هم با حضور کسانی که هیچ نقشی در طرفین مناقشه ندارند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: ما به نیات آمریکا و برقراری صلح در سوریه مشکوک هستیم. آنها می‌خواهند مهمترین کشور خط مقدم مقاومت علیه تجاوزات رژیم صهیونیستی همچنان در بحران باقی باشد. برادرکشی در این کشور نهادینه شود. حتی به صورت یک کشتاری تمام عیار علیه نیروهای مبارز در کشورهای اسلامی درآید. سوریه مهلکه‌ای شده است که آمریکا در کوره آدم‌سوزی آن نیروهای اسلامی بویژه آنها که مقاومت در منطقه را نمایندگی می‌کنند رو به فرسایش می‌برد. به همین دلیل نگذاشتند ایران برای حل مسأله سوریه به ژنو 2 برود.

حبیبی درباره اظهارات مقامات قضایی درباره معوقات بانکی نیز خواستار این شد که دولت و قوه قضائیه با چند نماینده مجلس این موضوع را بررسی و گزارش را به ملت و دولت و مجلس ارائه دهند و متخلفان را مجازات کنند و راه را برای تکرار تخلفات ببندند.

وی تصریح کرد: مقامات قضایی می‌گویند سیستم‌های نظارتی بانک‌ها به وظایف خود عمل نکردند و بانک‌ها حتی حاضر نیستند دادخواست علیه بدهکاران بانکی بدهند. آیا ریاست محترم بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و دارایی می‌تواند پاسخگوی افکار عمومی و مقامات قضایی کشور باشد؟

این فعال سیاسی در پایان اظهار کرد: امسال سال خلق حماسه اقتصادی است و طبیعی است دولت برای خلق حماسه اقتصادی از بروز فساد و استمرار آن در حوزه اقتصاد جلوگیری کند. ما امیدواریم دولت در اسرع وقت گزارشی راجع به ویژه‌خواران و چگونگی برخورد با آنها به ملت بدهد.

انتهای پیام

کد N96703