حسینی بوشهری:

محدثان شیعه حق بزرگی بر گردن مردم و حوزه‌های علمیه دارند

سیاسی

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور گفت: اگر محدثان شیعه به ویژه افرادی همچون علی بن جعفر(ع) به جمع‌آوری احادیث نمی‌پرداختند امروز فقه ما ناقص بود.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور گفت: اگر محدثان شیعه به ویژه افرادی همچون علی بن جعفر(ع) به جمع‌آوری احادیث نمی‌پرداختند امروز فقه ما ناقص بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،‌ منطقه قم، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدهاشم حسینی بوشهری در جمع مدیرکل اوقاف و امور خیریه قم و جمعی از دست اندرکاران برگزاری همایش علی بن جعفر(ع) افزود: محدثان شیعه حق بزرگی بر گردن حوزه‌های علمیه و همه مردم دارند.

وی خاطرنشان کرد: آنها احادیث فراوانی را با مشقت و سختی فراوان جمع آوری کرده و در کتب حدیثی گرد آورده‌اند تا احکام و مسائل شرعی و اعتقادی به طور صحیح به دست ما برسد.

وی در ادامه به ضرورت برگزاری همایش‌ها و مراسم‌هایی برای معرفی امامزادگان واجب التعظیم اشاره کرد و افزود: در این زمینه باید از اقشار مختلف مردم به ویژه محققان و پژوهشگران کمک بگیریم تا بتوانیم همایش‌هایی در شأن آن بزرگواران برگزار کنیم.

این عضو مجلس خبرگان با بیان این‌که «برگزاری همایش‌هایی همچون علی بن جعفر(ع) می‌تواند این معنویت را در جامعه گسترش دهد» گفت: این معنویت می‌تواند بر دنیا و آخرت مردم تاثیر بگذارد.

حسینی بوشهری بقاع متبرکه و امامزادگان را پناهگاهی امن برای مردم دانست و گفت: این اماکن معنویت و جامعیت ویژه‌ای دارند و برای همگان آرامش بخش هستند.

وی با تاکید بر تقویت رابطه مردم با دین با استفاده از ظرفیت‌های مختلف تصریح کرد: اگر این رابطه برقرار باشد مردم حاضرند برای حفظ دین از جان و مالشان مایه بگذارند؛ یکی از ظرفیت‌های مهم در این میان بقاع متبرکه هستند.

وی همچنین به فرارسیدن ایام الله دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اشاره و اظهار کرد: به این دلیل این روزها را یوم الله می‌نامیم که در چنین ایامی کفر و طاغوت از بین رفتند به همین دلیل روزهای مبارکی برای مومنان به شمار می‌روند.

انتهای پیام

کد N96638