نقل قول اردوغان از روحانی درباره بشار اسد

تسنیم نوشت:

نخست‌وزیر ترکیه در گفتگو با خبرنگاران ترک در طول پرواز بازگشت از تهران اعلام کرد که از نظر رئیس جمهوری ایران فشار به اسد برای کنار‌گیری از قدرت پیش از خرج تروریست‌ها از سوریه معقول نیست.
به گزارش پایگاه جیهان؛ رجب طیب اردوغان نخست‌وزیر ترکیه در بازگشت از تهران در گفتگو با خبرنگاران رسانه‌های ترکیه با اشاره به موضوه بحران سوریه اذعان داشت که طرف ایرانی بر این باور است که تا زمانی که تروریست‌ها سوریه را ترک نکنند چندان معقول نیست که از اسد بخواهیم از قدرت کناره‌گیری کند.

وی عنوان داشته است که در دیدار با همتای ایرانی خود تأکید کرده است: دولت سوریه باید به سرعت تغییر کند و می‌توان یک دولت انتقالی تشکیل داد که متشکل از افرادی باشد که دستانشان آغشته به خون نبوده و دارای مقبولیت در بین عامه باشند. همچنین باید مطمئن بود انتخابات هرچه سریعتر تشکیل شود. هرچند هم‌اکنون در سوریه جنگ داخلی در جریان است اما ما بر این باور هستیم که مردم سوریه از برگزاری انتخابات شادمان خواهند شد. این همان چیزی است که در عراق و لیبی رخ داد. در این کشورها علیرغم جنگ داخلی انتخابات برگزار شد و این انتخابات حداقل زمینه تشکیل یک دولت مقبول را که مردم به آن احترام می گذارند را فراهم کرد.

اردوغان همچنین با اشاره به روابط اقتصادی دو طرف اعلام کرد که حجم مبادلات تجاری ایران و ترکیه در سال گذشته 25 درصد کاهش داشته به 13/5 میلیارد دلار رسید. به گفته وی تلاش بر این است که حجم تجارت دو کشور در سال 2015 به 30 میلیارد دلار برسد.

26149

کد N96158