تونسی‌های معترض پرچم اسرائیل را به آتش کشیدند

تونس

جمعی از احزاب و گروه‌های تونسی با برگزاری تظاهراتی در پایتخت این کشور ضمن اعلام حمایت از بشار اسد و حزب‌الله هرگونه عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را جنایت خواندند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، در این تظاهرات که با حضور ده‌ها تن از فعالان احزاب و گروه‌های تونسی برگزار شد تظاهرکنندگان اعلام کردند که نبود ماده‌ای در قانون اساسی تونس که عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را جرم بداند مورد قبول نیست.

شرکت‌کنندگان همچنین با حمل پرچم‌های سوریه و حزب‌الله لبنان و در دست داشتن تصاویر بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه و سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله حمایت خود از سوریه و حزب‌الله را اعلام کردند.

حاضران در ادامه اقدام شورای ملی موسسان،‌ نهاد قانون‌گذار در تونس در حذف ماده مربوط به جرم شناختن عادی‌سازی روابط با اسرائیل را محکوم کردند.

تجمع‌کنندگان همچنین ضمن سر دادن شعارهایی از جمله "بدون عدالت اجتماعی و تحریم اسرائیل انقلاب ما آمریکایی می‌شود" پرچم‌های رژیم صهیونیستی را به آتش کشیدند.

یکی از سازمان‌دهندگان این تظاهرات اعلام کرد: تظاهرات امروز برای رساندن این پیام به مسئولان تونسی است که باید در قانون اساسی جدید ماده‌ای را بگنجانند که عادی‌سازی روابط با اسرائیل را جرم به حساب می‌آورد.

انتهای پیام

کد N96070