در نوزدهمین المپیاد قرآن و حدیث

شخصیت علمی آیت‌الله مکارم‌شیرازی تجلیل می‌شود

قرآن کريم,آيت‌الله العظمي مکارم شيرازي

رئیس کمیته علمی نوزدهمین المپیاد بین‌المللی جامعة‌المصطفی(ص) گفت: در این المپیاد از مقام علمی مفسر قرآن و مرجع تقلید، آیت‌الله مکارم‌شیرازی تجلیل می‌شود.

رئیس کمیته علمی نوزدهمین المپیاد بین‌المللی جامعة‌المصطفی(ص) گفت: در این المپیاد از مقام علمی مفسر قرآن و مرجع تقلید، آیت‌الله مکارم‌شیرازی تجلیل می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه قم، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدفاکر میبدی در جمع خبرنگاران، افزود: مهم‌ترین رسالتی که برنامه‌های قرآنی بر عهده دارند شناسایی نخبگان حوزه قرآن و حدیث است و هدف مهم‌تر در این زمینه معرفی الگوهای موفق به دانش‌پژوهان و قرآن‌پژوهان است.

وی با بیان این‌که شخصیت‌هایی که در این عرصه معرفی می‌شوند از دو ویژگی قرآنی و حدیثی برخوردارند، اضافه کرد: تاکنون حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی و آیت‌الله سبحانی به عنوان الگو در المپیاد معرفی شده‌اند و امسال آیت‌الله مکارم شیرازی تجلیل می‌شود.

فاکرمیبدی افزود: آیت‌الله مکارم‌شیرازی صاحب تفسیر 28 جلدی نمونه است و 10 جلد پیام قرآن شامل تفسیر موضوعی نیز دیگر اثر قرآنی این مرجع تقلید و مفسر قرآن است.

رئیس کمیته علمی نوزدهمین المپیاد بین‌المللی جامعةالمصطفی(ص)، گفت: انقلاب اسلامی نهضتی در زدودن غبار مهجوریت از قرآن کریم بود و توجه به قرآن جلوه ویژه‌ای در کشور پیدا کرد.

فاکرمیبدی توسعه فرهنگ قرآنی در عرصه بین‌المللی، تعمیق و توسعه انس با قرآن در میان دانش‌پژوهان این نهاد بین‌المللی و اهتمام به ترویج فعالیت در حوزه حدیث و ادعیه بویژه انس با نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه در کنار قرآن را از اهداف اصلی برگزاری المپیاد قرآن و حدیث ذکر کرد.

عضو هیئت علمی جامعة المصطفی(ص) افزود: شعار امسال المپیاد بین‌المللی قرآن و حدیث، قرآن و سبک زندگی است که المصطفی(ص) در راستای تحقق بخشیدن به توصیه بسیار ارزشمند رهبری شعار امسال را موضوع سبک زندگی قرار داده است.

انتهای پیام

کد N95923