۰
در نوزدهمین المپیاد قرآن و حدیث

شخصیت علمی آیت‌الله مکارم‌شیرازی تجلیل می‌شود

  • ۸بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
قرآن کريم,آيت‌الله العظمي مکارم شيرازي

رئیس کمیته علمی نوزدهمین المپیاد بین‌المللی جامعة‌المصطفی(ص) گفت: در این المپیاد از مقام علمی مفسر قرآن و مرجع تقلید، آیت‌الله مکارم‌شیرازی تجلیل می‌شود.

رئیس کمیته علمی نوزدهمین المپیاد بین‌المللی جامعة‌المصطفی(ص) گفت: در این المپیاد از مقام علمی مفسر قرآن و مرجع تقلید، آیت‌الله مکارم‌شیرازی تجلیل می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه قم، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدفاکر میبدی در جمع خبرنگاران، افزود: مهم‌ترین رسالتی که برنامه‌های قرآنی بر عهده دارند شناسایی نخبگان حوزه قرآن و حدیث است و هدف مهم‌تر در این زمینه معرفی الگوهای موفق به دانش‌پژوهان و قرآن‌پژوهان است.

وی با بیان این‌که شخصیت‌هایی که در این عرصه معرفی می‌شوند از دو ویژگی قرآنی و حدیثی برخوردارند، اضافه کرد: تاکنون حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی و آیت‌الله سبحانی به عنوان الگو در المپیاد معرفی شده‌اند و امسال آیت‌الله مکارم شیرازی تجلیل می‌شود.

فاکرمیبدی افزود: آیت‌الله مکارم‌شیرازی صاحب تفسیر 28 جلدی نمونه است و 10 جلد پیام قرآن شامل تفسیر موضوعی نیز دیگر اثر قرآنی این مرجع تقلید و مفسر قرآن است.

رئیس کمیته علمی نوزدهمین المپیاد بین‌المللی جامعةالمصطفی(ص)، گفت: انقلاب اسلامی نهضتی در زدودن غبار مهجوریت از قرآن کریم بود و توجه به قرآن جلوه ویژه‌ای در کشور پیدا کرد.

فاکرمیبدی توسعه فرهنگ قرآنی در عرصه بین‌المللی، تعمیق و توسعه انس با قرآن در میان دانش‌پژوهان این نهاد بین‌المللی و اهتمام به ترویج فعالیت در حوزه حدیث و ادعیه بویژه انس با نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه در کنار قرآن را از اهداف اصلی برگزاری المپیاد قرآن و حدیث ذکر کرد.

عضو هیئت علمی جامعة المصطفی(ص) افزود: شعار امسال المپیاد بین‌المللی قرآن و حدیث، قرآن و سبک زندگی است که المصطفی(ص) در راستای تحقق بخشیدن به توصیه بسیار ارزشمند رهبری شعار امسال را موضوع سبک زندگی قرار داده است.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.