وقتی اسرائیلی ها دوست دار مردم سوریه می شوند!

سوریه, ناآرامی های سوریه

روزنامه صهیونیستی هاآرتص فاش کرد از ابتدای ناآرامی های سوریه تا کنون 700 شورشی زخمی سوری وارد سرزمین های اشغالی شده و در مراکز درمانی این رژیم تحت درمان قرار گرفته اند.

به گزارش آفتاب به نقل از خبرآنلاین، این روزنامه همچنین نوشته است که در میان آسیب دیدگان افرادی که آسیب دیدگی های سخت دیده بودند نیز وجود داشته اند و بیمارستان های اسرائیل به رایگان آنها را درمان کرده اند.
روزنامه هاآرتص در ادامه می نویسد تا کنون 490 نفر تحت درمان مستقیم قرار گرفته اند که اکثر قریب به اتفاق آنها بعد از درمان مجددا به سوریه بازگشته اند.
این روزنامه همچنین می نویسد اغلب این افراد در مراکز درمانی شمال اسرائیل تحت درمان قرار گرفته اند و در حال حاضر 233 نفر در مرکز پزشکی زیف، 200 نفر در مرکز پزشکی نهاریا، 20 نفر در مرکز طبی رمبام در حیفا و 38 نفر در مرکز طبی بوریا در نزدیکی طبریا تحت درمان هستند. همچنین 210 زخمی نیز در مرزهای میدانی سرپا درمان شده اند که کار درمان آنها در یکی از بیمارستان های صحرایی در بلندی های جولان انجام شده است.
هاآرتص در ادامه مدعی است که برخی از خانواده های سوری به همراه زخمی هایشان یا فرزندان و جوانانشان به این مراکز پزشکی اسرائیلی می آیند و بعد از درمان به خاک سوریه باز می گردند. همچنین مراکز بیمارستانی علاوه بر درمان و رفع نیاز پزشکی آنها دارو نیز در اختیارشان قرار می دهند.
به نوشته هاآرتص تنها در یک مورد شهروند سوری خواستار عدم بازگشت به سوریه شده است که این شهروند نیز تسلیم دادگاه های عالی قضایی شده و به طور سری پرونده او مورد رسیدگی قرار گرفته است.
مراکز درمانی اعلام کرده اند که وزارت کشور اسرائیل به هیچ وجه طرفی از این موضوع نیست و به همین دلیل آمدن شهروندان سوری به  اسرائیل در هیچ جا ثبت نمی شود.
کد N95567