روسیه نسبت به ضرب الاجل آمریکا برای امحای سلاح های شیمیایی سوریه هشدار داد

سوریه

مسکو - ایرنا- سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه نسبت به اقدام آمریکا مبنی بر تعیین ضرب الاجل برای امحای سلاح های شیمیایی سوریه هشدار داد.

به گزارش ایرنا به نقل از رادیو دولتی صدای روسیه، لاوروف روز شنبه در نشست امنیتی مونیخ همچنین اعلام کرد که گروه های مخالف دولت سوریه در داخل این کشور خواستار مشارکت در تعیین شرنوشت کشورشان می باشند.

وی با اعلام حمایت فعال کشورش از گفت و گوهای سوری در نشست ژنو افزود: این گفت و گوها باید به سوری ها در تعیین آینده کشورشان کمک کند.

وی اضافه کرد: ما امیدواریم نتایج این روند سیاسی که به زودی و به شکل درست منعکس خواهد یافت، به حفظ تمامیت ارضی این کشور و تضمین حقوق همه گروه های قومی و مذهبی آن کمک کند.

وزیر امور خارجه روسیه هشدار داد که هر گزینه احتمالی غیر از این به چرخش بیشتر به سمت خشونت و وخامت بیشتر اوضاع در خاورمیانه منجر خواهد شد.

وی ادامه داد: خونریزی طولانی مدت در سوریه این کشور را به پایگاهی برای افراط گرایان و تروریست ها از سراسر جهان تبدیل کرده است و هیچ کس نمی داند که آنها پس از بازگشت به میهن شان چگونه از مهارت های کسب شده در سوریه بهره خواهند گرفت.

وی گفت: جنایت آنها علیه مسیحیان و اقلیت های دیگر در کشورهای خاورمیانه نگرانی های جدی به دنبال دارد.

لاوروف بار دیگر تاکید کرد که تلاش برای سازماندهی هیات نمایندگی مخالفان دولت سوریه برای نشست ژنو ضروری است.

وی اظهار داشت: نمایندگی طیف های مختلف جامعه سوریه باید در نشست های بین المللی مربوط به این کشور به نمایش گذاشته شود.

اروپام/518/536
کد N95532