حضور دبیرکل سازمان ملل و نخست وزیر لبنان درمحل اقامت وزیرخارجه ایران برای ملاقات

ایران,نشست مونیخ

مونیخ - ایرنا - وزیر امور خارجه ایران بعداز ظهر روز شنبه میزبان دبیرکل سازمان ملل متحد و نخست وزیر لبنان در محل اقامت خود در هتل بایریشه هوف مونیخ بود که تمایل داشتند با وی درمورد مسائل مهم منطقه ای و بین المللی گفت و گو کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا از مونیخ،دیدار محمدجواد ظریف و بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد به پیشنهاد آقای بان کی مون در محل اقامت وزیر امور خارجه ایران برگزار شد.

براساس این گزارش در این دیدار به نسبت طولانی دو طرف درمورد مسائل مورد علاقه منطقه ای و بین المللی تبادل نظر و گفت و گو کردند.

نجیب میقاتی، نخست وزیر لبنان نیز از دیگر شخصیت های حاضر در پنجاهمین نشست امنیتی مونیخ بود که بعدازظهر شنبه برای ملاقات با وزیر امور خارجه ایران به محل اقامت ظریف آمد.

ظریف و میقاتی در ابتدای دیدار که با بیان کلماتی به زبان فارسی از سوی میقاتی همراه بود، مذاکرات رسمی خود را درخصوص مسائل مهم منطقه ای و بین المللی و همکاری های دو کشور آغاز کردند.

وزیر امور خارجه ایران که از نخستین ساعات صبح امروز (شنبه) دیدارهای خود را آغاز کرد تا آخرین ساعات امروز نیز به آنها ادامه داد،دیدارهای انجام شده با مقام های کشورهای حاضر در نشست مونیخ را بسیار مفید و موثر در گسترش روابط دو جانبه خواند.

اروپام** 1701**1856
کد N95422