با ادای احترام به امام راحل در آرامگاه سید حسین غازی آنکارا/

جشن های پیروزی انقلاب در ترکیه آغاز شد

فجر 92

آنکارا - ایرنا - آیین جشن های پیروزی انقلاب اسلامی هم زمان با میهن اسلامی در ترکیه و با حضور سفیر ایران در آنکارا ، کارکنان سفارت و روسای نهادهای ایرانی و با ادای احترام به بنیانگذار جمهوری اسلامی در آرامگاه ˈ سید حسین غازی ˈ آنکارا از روز شنبه آغاز شد.

به گزارش ایرنا ، ˈسید حسین غازی ˈ از نوادگان حضرت رسول اکرم ( ص ) که در راه گسترش اسلام مبارزات بسیاری انجام داد ، مقبره اش در نزدیکی آنکارا قرار دارد و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران هنگام تبعید به ترکیه به زیارت مقبره وی پرداخت.

ˈ علیرضا بیکدلی ˈ سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه در این مراسم با تبریک فرا رسیدن ایام الله دهه مبارک فجر و گرامیداشت یاد و خاطره بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و شهدای انقلاب اسلامی گفت : این انقلاب در سایه رهنمود های رهبر معظم انقلاب در مسیر خود قرار گرفته است .

وی بیداری اسلامی در منطقه را نشات گرفته از انقلاب اسلامی دانست و ابراز امیدواری کرد که این انقلاب به سرمنزل مقصود برسد.

آیین های جشن های پیروزی انقلاب اسلامی در ترکیه از امروز همسان با میهن اسلامی و با حضور شماری از ایرانیان مقیم ایران در آنکارا در این آرامگاه برپا شد.

براساس این گزارش ، جشن انقلاب اسلامی روز سه شنبه هفته جاری با برگزاری مراسمی درسالن شهرداری چانکایا پایتخت ترکیه و با شرکت ایرانیان مقیم و دانشجویان برگزار می شود و نشست ادبیات انقلاب اسلامی با حضور نویسندگانی از ترکیه و اعضای انجمن های ادبی این کشور در مرکز زبان و ادبیات فارسی ایران در آنکارا برگزار خواهدشد.

در ایام الله پیروزی انقلاب اسلامی همچنین یک نمایشگاه هنری از آثار دانشجویان کشورمان در آنکارا دایرخواهد شد و در کنار این نمایشگاه غرفه ای از کتاب های ایران شناسی به نمایش گذاشته می شود.

براساس برنامه ریزی صورت گرفته دراین ایام مراسم هایی نیز در مجتمع آموزشی 22 بهمن آنکارا برای دانش آموزان ایرانی درنظرگرفته شده است و دانش آموزان کشورمان به همراه خانواده هایشان پیروزی انقلاب اسلامی را جشن خواهند گرفت.

بر این اساس،درسالروز پیروزی انقلاب اسلامی ( 22 بهمن ) نیز مراسمی با دعوت از مقامات بلند پایه ترکیه و دیپلماتهای کشورهای دیگر در هتل سوییس آنکارا برگزار خواهد شد.

خاورم ** 230**1856
کد N95421