در دیدار وزیر خارجه ایران

وزیر خارجه اوکراین: کی‌یف تمایل قطعی برای روابطی گسترده با تهران دارد

سیاسی

در جریان دیدار وزیران امور خارجه اوکراین و ایران، آخرین وضعیت روابط دو جانبه، همکاری‌های دو کشور، کمیسیون مشترک اقتصادی و تحولات منطقه‌یی و بین‌المللی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این ملاقات که در حاشیه برگزاری پنجاهمین کنفرانس امنیتی مونیخ برگزار شد، وزیر امور خارجه کشورمان با ابراز خرسندی از روند رو به رشد مناسبات و همکاری‌های دو جانبه بر ضرورت بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌های روابط تاکید کرد.

وزیر امور خارجه اوکراین نیز در این دیدار ضمن تشریح آخرین وضعیت روابط دو جانبه و همکاری‌های دو کشور، خاطرنشان کرد که کی‌یف تمایل قطعی برای روابطی گسترده و در چارچوب منافع دو کشور با تهران دارد.

به گفته وزیر خارجه اوکراین ظرفیت‌های بالای این کشور در بخش‌های مختلف صنعتی – انرژی و نیروگاه‌های برق می‌تواند در جهت تقویت همکاری‌های اقتصادی دو کشور به‌کار گرفته شود.

وی با اشاره به مواضع اصولی کشورش در برداشتن کلیه تحریم‌های بین‌المللی علیه جمهوری اسلامی ایران ابراز امیدواری کرد که گفت‌وگوهای جمهوری اسلامی ایران و 1+5 به نتایج خوبی برای دو طرف منجر شود.

دراین دیدار آخرین تحولات داخلی اوکراین و تحولات منطقه‌یی از جمله سوریه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

انتهای پیام

کد N95271