ارتش آمریکا خودرویی بدون راننده را با موفقیت آزمایش کرد

ارتش آمریکا به همراه کارخانه تسلیحات سازی "لاکهید مارتین" خودروی بدون راننده و اتوماتی را که برای امنیت و سرعت بیشتر ساخته شده با موفقیت مورد آزمایش قرار داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، کارخانه تسلیحات‌سازی "لاکهید مارتین" ماه جاری میلادی این خودرو را در تگزاس آزمایش کرده و می‌گوید، این خودروی بدون راننده تمامی خطرات و موانع از جمله عابرین پیاده، دیگر وسایل نقلیه و تغییرات اولیه در موقعیت طبیعی جاده را به طور موفقیت‌آمیز شناسایی کرده است.

این ‌آزمایش بخشی از برنامه سیستم حمل و نقل بدون راننده نیروی دریایی و ارتش آمریکا است که کنترل وسایل نقلیه را با کمک سنسورها و سیستم‌های کامپیوتری برای فرمان، گاز و ترمز اتوماتیک می‌کند. این همان سیستمی است که برای بهبود رانندگی تحت کنترل بشر با هشدارهای اولیه در صورت شناسایی تهدیدهای جانی طراحی شده است. کارخانه تسلیحات‌سازی لاکهید مارتین می‌گوید، این سیستم ایجاد شده تا بر وانت‌های "M915" و لودرهای ارتش نصب شود اما در اصل این سیستم می‌تواند بر روی تمامی وسایل نقلیه ارتش نصب و راه‌اندازی شود.

کمپانی‌های بسیاری از جمله گوگل، تسلا، آئودی، بی‌ ام و ولکسوز بر تکنولوژی خودروی اتوماتیک کار می‌کنند. کارخانه لاکهید می‌گوید، هدف اولیه از این سیستم ویژه، رهایی از لزوم حضور انسان در چنین خودروها و رانندگی سریع‌تر با کمک کامپیوترها است.

انتهای پیام

کد N95194