در تذکر دو نماینده مطرح شد

لزوم کسب رای نمایندگان برای ادامه جلسه مجلس در نوبت سوم

بودجه 93

اصرار محمدحسن ابوترابی‌فرد در جایگاه ریاست جلسه علنی بعدازظهر امروز (شنبه) مبنی بر تداوم جلسه مجلس در نوبت سوم با تذکر برخی نمایندگان مواجه شد که معتقد بودند ادامه جلسه نیاز به رای‌گیری از مجلس دارد.

اصرار محمدحسن ابوترابی‌فرد در جایگاه ریاست جلسه علنی بعدازظهر امروز (شنبه) مبنی بر تداوم جلسه مجلس در نوبت سوم با تذکر برخی نمایندگان مواجه شد که معتقد بودند ادامه جلسه نیاز به رای‌گیری از مجلس دارد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدرضا تابش در تذکری مستند به ماده 187 آیین‌نامه داخلی مجلس اظهار کرد: در هیچ جای آیین‌نامه تصریح نشده که هیات رییسه می‌تواند سقف جلسه را افزایش دهد.

وی افزود: در آیین‌نامه آمده که جلسات مجلس حداقل روزی چهار ساعت است و برای شب تصمیمی گرفته نشده بنابراین نمایندگان باید در این باره تصمیم بگیرند چرا که بر اساس ماده 101 آیین‌نامه، حداکثر مدت هر جلسه رسمی چهار ساعت تعیین شده است.

این عضو کمیسیون تلفیق مجلس از ریاست جلسه خواست تا در مورد برگزاری نوبت شب از نمایندگان رای‌گیری کند.

وی اضافه کرد: اکثریت نمایندگان حاضرند جلسه ادامه داشته باشد اما اصرار بر رعایت آیین‌نامه است.

محمدحسن ابوترابی‌فرد در پاسخ به تذکر تابش، گفت: آیین‌نامه می‌گوید جلسات حداقل چهار ساعت است و این موضوع ناظر به جلسات شب هم است.

غلامرضا کاتب نیز در تذکری مستند به ماده 101 آیین‌نامه خاطرنشان کرد: حداکثر مدت هر جلسه رسمی طبق آیین‌نامه چهار ساعت است مگر موارد ضروری به تشخیص رییس و تصویب مجلس.

سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس اضافه کرد: حداکثر مدت جلسات علنی مجلس هشت ساعت است. آیا ما می‌خواهیم صرفا موادی را به تصویب برسانیم یا می‌خواهیم همکاران نماینده متوجه این باشند که چه چیزی تصویب می‌کنند.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه نمایندگان برای مدت زیادی در جلسه حاضر هستند کمردرد و سردرد می‌گیرند و توانایی جسمی و روحی باقی نمی‌ماند و امکان ادامه کار ندارند.

کاتب گفت: ادامه جلسه مجلس را به رای نمایندگان بگذارید اگر همکاران با این موضوع موافق بودند جلسه را ادامه می‌دهیم اما در غیر این صورت واقعا خسته‌کننده است.

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی از روز چهارشنبه بررسی کلیات و جزئیات لایحه بودجه را در مجلس آغاز کردند و طبق اعلام قبلی مجلس قرار است در تمام روزهای هفته جاری بررسی بودجه را در سه شیفت ادامه دهد.

انتهای پیام

کد N95185