یک مقام هندی : خروج آمریکا از منطقه تنها راه برای حل مساله سوریه است

هند,ایران

دهلی نو - ایرنا - رییس اتحادیه مسلمانان هند خروج آمریکا از خاورمیانه را تنها راه برای حل مساله سوریه و دیگر درگیریهای منطقه دانست.

ˈبصیر احمد خانˈ رییس سابق دانشگاه آزاد ˈایندیرا گاندیˈ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سوریه قربانی جنگی است که ایالات متحده آمریکا آن را هدایت می کند.

وی اظهار داشت: آمریکا بطور آشکارا امپریالیست است و برنامه هایی برای سلطه بر دیگر کشورها دارد.

احمد خان ضمن بیان اینکه واشنگتن همواره به تغییر دولتهای مستقل می اندیشد، افزود: آمریکا می خواست رژیم دست نشانده ای در سوریه به قدرت برساند تا از این طریق شاید ایران را نیز مهار کند، اما نقشه های آن با شکست روبه رو شد.

وی ادامه داد: دولت آمریکا به این دلیل ایران را هدف قرار داده که از زمان پیروزی انقلاب اسلامی به رهبر امام خمینی (ره) این کشور یک قدرت مخالف قوی علیه نقشه های امپریالیستی واشنگتن محسوب می شود و همه سیاستها و سناریوهای آن را خنثی کرده است.

رییس اتحادیه مسلمانان هند تصریح کرد: با نگاهی به بیشتر کشورهای منطقه، متوجه می شوید حاکمان آنان گوش به فرمان آمریکا هستند و هرجا که مقاومتی وجود داشته واشنگتن بدون توجه به تلفات غیرنظامیان به آن کشور حمله کرده تا رژیم دست نشانده خود را مستقر کند.

وی، ایران را سدی محکم در قبال سیاستهای سلطه جویانه دانست و گفت: سیاستهای توسعه طلبانه آمریکا به دلیل دیپلماسی فعال ایران نتوانسته در خاورمیانه موفق شود.

احمد خان با اشاره به اهمیت راه حل سیاسی برای سوریه افزود: ایران تنها کشوری است که می تواند نقش مهمی درحل این مناقشه مهم داشته باشد.

وی تاکید کرد: علاوه بر ایران سایر کشورهای ضدامپریالیست منطقه نیز باید به کمک بیایند و دخالت غیر قانونی و ضد بشری غرب به رهبری آمریکا در سوریه را به کنار بزنند.

رییس اتحادیه مسلمانان هند راه حلی را که از مسیر گفت وگوی سیاسی و با درنظر گرفتن همه بخشهای قدرت در سوریه بدست آمده باشد، ضروری دانست.

آساق ** 2165 ** 275 **1577
کد N95045