آیت‌الله علوی‌گرگانی:

آثار ارزشمند انقلاب اسلامی ایران برای جهان تبیین شود

آيت‌الله العظمي علوي گرگاني,دهه فجر

یکی از اساتید برجسته حوزه علمیه گفت: خصوصیات ویژه انقلاب اسلامی، برکات و آثار ارزشمند این نهضت باید در جهان تبلیغ و تبیین شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه قم، آیت‌الله علوی گرگانی روز شنبه 12 بهمن در دیدار جمعی از بسیجیان اصناف قم و تعدادی از نیروهای بسیجی با وی با گرامیداشت ایام الله دهه فجر و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، وجود امام خمینی(ره) را یکی از نعمات بزرگ الهی دانست و گفت: امام خمینی(ره) در راه تحقق انقلاب اسلامی متحمل صدمات فراوانی شد و دوران تبعید را به سختی گذراندند، اما خداوند در برابر این مشکلات به ایشان عزت و عظمت بخشید و انقلاب را در جهان به ثمر رساند.

علوی گرگانی افزود: هرچند بسیاری از مردم قم، امام خمینی(ره) را در همان سالهای اول نهضت نمی شناختند، اما به واسطه عزتی که خداوند به این شخصیت داد امروز در جهان با نام انقلابش شناخته شده است.

وی با اشاره به حرکت انقلاب اسلامی در مسیر حق و اهل بیت(ع) تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی به برکت انقلاب یکی از بهترین نظام ها در جهان است؛ زیرا این انقلاب حرکت خود را در مسیر خدای متعال و اهل بیت(ع) بنا کرد و امروز وظیفه همه حفظ این انقلاب با پیروی از مکتب اهل بیت(ع) است.

استاد برجسته حوزه تاکید کرد: هدف و نیت الهی امام خمینی(ره) از صدور انقلاب به جهان هیچ گاه کشور گشایی نبود، بلکه در حقیقت هدف ایشان، صدور تفکر اسلامی مطابق با سیره اهل بیت(ع) بود.

علوی گرگانی ادامه داد: اگر می خواهیم مردم به انقلاب جذب شوند باید دل ها و قلوب را با انقلاب آشنا کنیم به شرط اینکه بتوان با اصلاح خود در مسیر خوبی ها قرار بگیریم تا مردم و به ویژه جوانان جذب انقلاب و آرمان‌های الهی آن شوند، همان طور که این انقلاب با نفوذ در دلها و قلوب مردم به پیروزی رسید.

انتهای پیام

کد N94971