هشدار آنکارا نسبت به تهدید فزاینده القاعده در ترکیه

سیاسی

با توجه به ادامه جنگ در سوریه و درگیری ارتش ترکیه با عناصر القاعده در مرز با سوریه، آنکارا دائما نسبت به تهدید فزاینده القاعده هشدار می‌دهد.

با توجه به ادامه جنگ در سوریه و درگیری ارتش ترکیه با عناصر القاعده در مرز با سوریه، آنکارا دائما نسبت به تهدید فزاینده القاعده هشدار می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه حریت، طبق گزارشی که به طور مشترک توسط آژانس اطلاعات ملی ترکیه، ژاندارمری و اداره پلیس تهیه شد، گروه افراطی دولت اسلامی عراق و شام (داعش) که با القاعده در ارتباط است قصد دارد با استفاده از اتومبیل‌های بمب‌گذاری شده،‌ به اهدافی در خاک ترکیه حمله کند.

طبق اعلام نیروهای مسلح ترکیه، در تاریخ 29 ژانویه آنها در اقدامی تلافی‌جویانه به کاروانی از خودروهای گروه داعش در مرزهای شمال سوریه حمله کردند. این حمله در واکنش به حمله شبه‌نظامیان داعش به خودروهای ارتش ترکیه در تاریخ 28 ژانویه بود.

این اولین درگیری ارتش ترکیه با افراطیونی بود که در سوریه علیه دولت این کشور می‌جنگند.

طبق گزارش‌ها پس از اینکه ارتش آزاد سوریه کنترل بخشی از مرز با ترکیه را از دست داد، گروه‌های افراطی این ناحیه را در اختیار گرفتند.

در این گزارش حتی مشخصات خودروهایی که ممکن است داعش از آنها برای صورت دادن حملاتی در ترکیه استفاده کند نیز ذکر شده است.

طبق این گزارش حدود 315 ترک تاکنون برای پیوستن به القاعده به ترکیه رفته‌اند که 82 تن از آنها کشته شده‌اند. همچنین ترکیه ورود 1100 خارجی مرتبط با القاعده به این کشور را ممنوع کرده است.

انتهای پیام

کد N94793