دیدار سفیر ایران با رییس شورای مفتیان روسیه

مهدی سنایی، سفیر ایران در فدراسیون روسیه با شیخ راویل عین الدین، رییس شورای مفتیان بخش اروپایی و مرکزی روسیه دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این دیدار مفتی برجسته روسیه با تاکید بر ضرورت حفظ وحدت امت اسلامی اظهارکرد: روحانیت روسیه همواره دوستی و برادری بین پیروان مذاهب مختلف را ترویج کرده و مخالف خشونت و افراط‌گرایی است.

راویل عین الدین هم‌چنین با اشاره به روابط خوب روسیه و ایران افزود: خوشبختانه مقامات عالی ایران و روسیه در بسیاری از مسایل بین‌المللی و منطقه‌یی مواضع هماهنگ دارند و به همین دلیل، فضای همکاری دو کشور درهمه زمینه‌ها فراهم است.

سنایی نیز تحکیم وحدت مسلمانان و مقابله با افراط‌گرایی را سیاست اصولی ایران خواند و بر حمایت از فعالیت‌های دینی جامعه مسلمان روسیه تاکید کرد.

سفیر ایران در مسکو افزود: در پرتو اراده جدی رهبران دو کشور، روابط ایران و روسیه در بسیاری از حوزه‌های همکاری روبه گسترش است و تماس‌ها و رایزنی‌ها در سطوح عالی برقرار است.

در ادامه این دیدار رئوس فعالیت‌های اداره امور دینی مسلمانان روسیه از جمله برنامه‌های آموزشی، همایش‌های مذهبی، مسابقات قرائت قران کریم، فستیوال فیلم اسلامی و نمایشگاه اکسپو حلال توسط مفتی عین الدین تشریح شد و سنایی نیز آمادگی بخش فرهنگی سفارت ایران را برای مساعدت و هم‌فکری درباره این برنامه‌ها اعلام کرد.

انتهای پیام

کد N94789