تابش خواستار شد

حضور به موقع نمایندگان در جلسات علنی مجلس/رای به پیشنهادات زیست محیطی

سیاسی

محمدرضا تابش در ابتدای جلسه علنی نوبت عصر امروز(شنبه) مجلس نسبت به عدم حضور حدود 90 نماینده در زمان تشکیل جلسه انتقاد کرد.

محمدرضا تابش در ابتدای جلسه علنی نوبت عصر امروز(شنبه) مجلس نسبت به عدم حضور حدود 90 نماینده در زمان تشکیل جلسه انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، نماینده مردم اردکان در مجلس به استناد بند 4 ماده 24 آئین‌نامه گفت: اکنون موعد بررسی لایحه بودجه است این در حالی است که 80 الی 90 نماینده در مجلس حاضر نیستند.

علی لاریجانی در پاسخ به این تذکر از نمایندگان خواست تا به موقع در مجلس حضور داشته باشند تا مجلس بتواند کار رسیدگی به لایحه بودجه 93 را انجام دهد.

تابش همچنین به استناد بند 9 اصل 3 قانون اساسی در خصوص ایجاد امکانات عادلانه برای همگان، اظهار کرد: در بودجه 93 رعایت توازن و عدالت در اختصاص بودجه به استان‌ها نشده است. به عنوان مثال مردم استان یزد 840 میلیارد تومان مالیات و عوارض پرداخت می‌کنند اما مجموعه بودجه عمرانی و جاری آنها 250 میلیارد تومان است و این با اصل عدالت مغایر است.

به گفته وی، انتظار نمایندگان این است که همین بودجه نیز به صورت 100 درصد تخصیص داده شود.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس به استناد اصل 50 از نمایندگان خواست که جهت حفظ محیط زیست و جلوگیری از تخریب آن به پیشنهادات زیست محیطی در بودجه 93 رای دهند.

انتهای پیام

کد N94784