وزیر دادگستری در بهشت زهرا:

دشمنی استکبار به خاطر حق طلبی ماست

دولت

ما ضمن حفظ استقلال و آزادی در موضوعات مهم و علم روز پیشرفت داشته‌ایم و موضعمان را که نگاه بلند الهی انسانی است حفظ کرده‌ایم.

وزیر دادگستری با بیان اینکه دشمنی‌های استکبار به خاطر حق‌طلبی ماست، خاطرنشان کرد: ملت ما ملتی حق‌طلب، حق‌گو و حق پرست است و سرمایه عظیمی است که براساس آن نهضت‌های بزرگ جهانی شکل گرفته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت‌الاسلام و‌المسلمین مصطفی پور‌محمدی در مراسم بزرگداشت سخنرانی امام خمینی (ره) در بهشت زهرا (س) که ظهر امروز صورت گرفت، گفت: با گذشت ۳۵ سال از پیروزی انقلاب اسلامی قدرت و عظمت کشور ما ادامه دارد و هر روز جوانان ما سنگری را به نام امام خمینی (ره) فتح می‌کنند و پرچمی از عزت را برمی‌افرازند.

وزیر دادگستری با اشاره به سخن امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه انقلاب اصیل ما جلوه‌ای از نهضت عظیم رسول‌الله (ص) است، خاطرنشان کرد: ایشان نهضت خود را به نهضت بزرگ اسلامی رسول الله (ص) تشبیه کردند و ما دقیقا شرایط مشابه با ایشان را می‌بینیم، حرکت امام (ره) چون حرکت اسلام و رسول‌الله (ص) بود و ایشان امام راستگویان بودند.

وی با بیان اینکه امام صادقانه با ملت صحبت کرد، خاطرنشان کرد: این صداقت و صدق را می‌توان در همه عرصه زندگی امام راحل دید. ایشان صادقانه زندگی کرد، صادقانه عمل کرد، صادقانه دشمنی کرد، صادقانه صلح کرد و صادقانه مبارزه و مذاکره نمود و این صداقت نیز گواهی مردم را به همراه داشت. به طوری که گفته شد ۱۰ میلیون نفر امام راحل را در مراسم تشییع جنازه‌اش همراهی کردند.
حجت‌الاسلام پورمحمدی با تأکید براینکه بعد از ۳۵ سال همچنان شعار امام باقی است، افزود: احساس می‌کنم‌‌ همان شور و نشاط ۳۵ سال گذشته همچنان حاکی است و‌‌ همان آرمان‌ها و ایستادگی‌ها و استکبارستیزی‌ها زنده است.

وزیر دادگستری با بیان اینکه بالا‌ترین میزان نشان آزادی و استقلال در جمهوری اسلامی ایران مستقر است، تصریح کرد: ما در برابر استکبار با قامتی برافراشته ایستاده‌ایم و برای پیشرفت و توسعه گام برمی‌داریم.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب ما یک حرفی می‌زنند، رئیس جمهور ما یک موضع‌گیری می‌کنند و آن‌ها خشمگین می‌شوند و غضب می‌کنند که این نشان عزت ماست. اینک همه مستکبران و مدعیان زورگو و ستمگر عالم به جنگ ما آمده‌اند.

حجت‌الاسلام پورمحمدی با طرح این سوال که خیلی از کشور‌ها علم دارند و از فناوری برخوردار هستند، اما چرا آن‌ها نیز مانند ایران مهم نیستند و به ما حساس شده‌اند، ادامه داد: ما ضمن حفظ استقلال و آزادی در موضوعات مهم و علم روز پیشرفت داشته‌ایم و موضعمان را که نگاه بلند الهی انسانی است حفظ کرده‌ایم.

وزیر دادگستری با بیان اینکه دشمنی‌های استکبار به خاطر حق‌طلبی ماست، خاطرنشان کرد: ملت ما ملتی حق‌طلب، حق‌گو و حق پرست است و سرمایه عظیمی است که براساس آن نهضت‌های بزرگ جهانی شکل گرفته است.

کد N94707