سیدهادی خامنه‌ای: تا حصرها تمام نشود سرمایه خارجی به کشور نمی‌آید

دولت یازدهم,احزاب سیاسی,دولت

سید هادی خامنه ای گفت: فشار، تهدید و جوسازی تندروها نباید دولت را از وعده‌هایی که داده و امیدهایی که ایجاد کرده است، منصرف کند.

حجت‌الاسلام سیدهادی خامنه‌ای در دیدار اعضای سازمان جوانان و دانشجویان مجمع نیروهای خط امام گفت: دولت موظف است بر اساس قانون اساسی جمهوری اسلامی و نیز قوانین عادی، حق آزادی بیان و نشر را تضمین و نگهبانی کند و اجازه ندهد این حقوق و آزادی‌های اساسی ملت صدمه بخورد.
وی با اشاره به خاطراتش با امام (ره) گفت: ده روزِ فاصله ورود امام به ایران تا پیروزی انقلاب یک شگفتی بزرگ در تاریخ ایران بود.
رئیس پژوهشکده تاریخ اسلام در ادامه درباره آرمان‌ها و اهداف اولیه انقلاب اسلامی اظهار کرد: امروز متأسفانه روند انقلاب آن طوری که انتظار می‌رفت نبوده ، نتوانستیم به اهداف انقلاب برسیم. این نگرانی‌ها را ما از همان اوایل دهه شصت داشتیم و این دغدغه‌ها را در نطق پیش از دستوری در سال ۶۳ بیان کردم و آن همان تسلط روابط بر ضوابط بود.
دبیرکل مجمع نیروهای خط امام در ادامه از انقلابیون پیشرو با تعبیر «السابقون انقلاب» یاد کرد و گفت: در ایام دهه فجر باید از السابقون انقلاب مثل آقایان مهندس میرحسین موسوی و مهدی کروبی و سرکار خانم دکتر زهرا رهنورد که در حبس خانگی گرفتار هستند و مورد بی مهری قرار گرفتند یاد کنیم.
سید هادی خامنه ای همچنین گفت: از جمله انتقاداتی که می‌توان به دولت مطرح کرد، این است که دولت باید توسعه متوازن و همه‌جانبه را مدنظر قرار دهد و تکیه صِرف بر روی حل مشکل دیپلماسی کشور و عبور از بحران هسته‌ای در عین حال که لازم است، اما کافی نیست و تأمین‌کننده ابعاد گوناگون توسعه متوازن و همه‌جانبه نیست. دولت‌های نهم و دهم ضربات سنگینی به اقتصاد کشور وارد کردند و تورم و گرانی و وابستگی و بیکاری فزاینده یادگار دولت گذشته است و بازار ما در اختیار چین و ترکیه بود. فقط استان سیستان و بلوچستان در دوره اصلاحات می‌توانست گندم خاورمیانه را تأمین کند اما در پی بی‌تدبیری‌های دولت قبلی، امروز ما واردکننده گندم هستیم. همه این معضلات و مشکلات در جای خود باید رسیدگی شود اما نباید در مسائل سیاسی و فرهنگی که ضربات کمتر از عرصه اقتصادی نبود فراموش شود.

وی گفت تا زمانی که مساله حصر آقایان موسوی ،کروبی و خانم رهنورد حل نشده و نهاد های نظامی و شبه نظامی فرادستی دارند و خارج از قانون در عرصه های سیاسی و فرهنگی جولان می دهند نمی توان انتظار داشت سرمایه گذار خارجی سرمایه اش را به ایران بیاورد .

/2727

 

کد N94582