سید حسن خمینی: رمز پیروزی و بقای انقلاب وحدت مردم است

ایسنا نوشت:

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی در مراسم سالروز ورود امام خمینی به ایران گفت:یک بعد اتفاق 12 بهمن را تغییر نظام سیاسی به نظام اجتماعی نوین است.

حسن خمینی بعد دیگر اتفاق 12 بهمن را نقش مدیریتی امام (ره) دانست چرا که اتفاقات ماه‌های اخیر منتهی به پیروزی انقلاب اسلامی شتابان و همراه با بازیگران زیادی بود.
وی با بیان این‌که عامل رهبری می توانست بازی را با نام دیگری تغییر دهد، گفت: ارتش نیز در این زمان نقش موثری داشت، به مردم دستور داده شد تا با ارتش رابطه عاطفی برقرار کنند.
وی همچنین با اشاره به راهپیمایی تاسوعا که دستور داده شده بود که محور راهپیمایی در خیابان انقلاب و با شعارهای دینی باشد گفت: این ارزشگذاری انقلاب را پرشورتر کرد.
تولیت آستان امام خمینی با اشاره به حادثه 12 بهمن ماه بر این نکته که طومار این حادثه در پنج ماه بسته شد ، تاکید کرد :در این پیروزی اگر خشت اول بد بنا می‌شد موضوع با اختلافات عمیقی روبرو می شد.
وی با اشاره به اتفاقات 28 مرداد و تغییرات ایجاد شده در روز ملی صنعت نفت گفت: این حوادث و اتفاقات تجربه‌ای برای پیروزی انقلاب بود.
حسن خمینی افزود: اخلاقی زیستن این است که اگر فرد یک عمر این کار را در مسیر زندگی خود قرار داده می‌تواند آن را ادامه دهد و در مسیر قرار گیرد.
وی با اشاره به مدیریت اعجاب آور امام در این 12 بهمن 57 یادآور شد: پیچ و خم چند ماهه این انقلاب در سال 57 مدیریت حساب شده و نقطه‌ای امام بود. به گونه‌ای که پس از سخنرانی امام حرکتی در جامعه ایران نازل می‌شد.
خمینی تاکید کرد: کسب تجربه و دانش مدیریت امام به صد سال مبارزات مردم و دانش وی پس از مشروطیت برمی گردد.
وی یادآور شد: به گفته امام علت پیروزی انقلاب اتکا به خدا و وحدت کلمه بوده است.

/27219

کد N94580