آل هاشم:

اثبات ناکارآمدی تحریم ها از جمله دستاوردهای انقلاب اسلامی است

نیروهای مسلح

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: اثبات ناکارآمدی و بی اثر بودن تحریم ها، از جمله دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران است.

 به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام سید محمد علی آل هاشم، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش صبح امروز طی سخنانی در جمع کارکنان این سازمان ضمن گرامیداشت فرارسیدن سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: حضرت امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) توانست چهره مخدوش جهان اسلام را اصلاح و با ایجاد حاکمیت الهی در قالب نظام اسلامی، اصل ولایت فقیه را در عمل مطرح و برجایگاه آن تأکید نماید.

نماینده ولی فقیه در ارتش، حضرت امام خمینی(ره) را محبوب قلب مسلمانان و آزادیخواه هان جهان دانست و افزود: ایشان بر دل ها حکومت می کرد و به همین دلیل، علیرغم این که سالیانی را تبعید به سر می بردند توانستند بر اوضاع مسلط و آن را هدایت نمایند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در ادامه به تشریح دستاورد های انقلاب اسلامی پرداخت و خاطرنشان کرد: از یک منظرکلی می توان دستاوردهای انقلاب اسلامی را حول محورهایی نظیر دستاوردهای دینی، سیاسی ، اقتصادی، بین المللی نظامی و فناوری بیان کرد.

حجت الاسلام آل هاشم پیرامون دستاوردهای سیاسی انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: سرنگونی نظام ستم شاهی و برپایی نظام سیاسی – دینی، مردمسالار را می توان مهم ترین دستاورد انقلاب اسلامی در این حوزه قلمداد کرد.

وی همچنین  اصل نه شرقی و نه غربی را که از  اصول مسلم حاکم بر سیاست خارجی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است را در زمره دستاورد های سیاسی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران دانست و افزود: امام راحل نیز در خصوص این سیاست می‌فرمایند: «ما نه تحت حمایت آمریکا و نه تحت حمایت شوروی و نه تحت حمایت هیچ قدرتی نیستیم... آن چیزی که شما می‌خواستید جمهوری اسلامی بود،...، این را حفظش کنید.

ارتقاء منزلت زن در جامعه ، برپایی آئین نمازجمعه، تقویت مراکز فرهنگی نظیر مساجد و همچنین وحدت حوزه و دانشگاه درکنار تحول درسینما، تلویزیون، نشریات و رادیو و نیز گشترش فرهنگ عاشورا از جمله دستاوردهای دینی انقلاب اسلامی بودند که حجت الاسلام آل هاشم به آن اشاره کرد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در ادامه به تشریح دستاوردهای اقتصادی انقلاب شکوهمنداسلامی ایران پرداخت و تصریح کرد: محرومیت زدایی به ویژه در روستاها، خودکفایی و خودباوری در زمینه تولید محصولات کشاورزی و محوریت خدمت رسانی به مردم از جمله این دستاورد ها است البته نباید فراموش کرد که برنامه های عمرانی رژیم ستم شاهی عمدتاً بر صنایع وابسته به خصوص به صنایع مربوط به کالاهای مصرفی اتکا داشت.

حجت الاسلام آل هاشم با بیان این که ایران قبل از پیروزی انقلا‌ب، تقریباً تمام تسلیحات نظامی خود را از خارج وارد می‌کرد اما امروز در زمره کشورهای تولیدکننده تسلیحات پیشرفته نظامی در جهان قرار دارد اظهار داشت: هشت سال ایستادگی در برابر زیادی خواهی های مستکبران، قطع دخالت مستشاران نظامی، تولید محصولات نظامی استراتژیک از قبیل انواع موشک، ناو، هواپیما های با سرنشین و بدون شرنشین و دستیابی به فناوری جنگهای الکترونیک از جمله دستاوردهای نظامی انقلاب اسلامی ایران است.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران به عنوان معجزه قرن بیستم، افزون بر تحولات داخلی، پیامدهای بسیاری نیز در نظام بین الملل ایجاد کرد که از جمله می توان به شکست ابهت پوشالی آمریکا، تسخیر لانه جاسوسی و صدور فرهنگ انقلاب اشاره کرد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در پایان به دستاورد های علمی و فناوری انقلاب اشاره و خاطرنشان کرد: مهم ترین دستاورد در این حوزه، دستیابی به دانش هسته ای است همچنین در این عرصه نیز دستاوردها یی نظیر پرتاپ ماهواره و پیشترفته های چشمگیر در زمینه هوافضا، و شبیه سازها که همه با همت و تلاش دانشمندان و متخصصان ایرانی به منصه ظهور رسیده، بیش از هر چیزی ناکارآمدی و بی اثر بودن تحریم ها را به اثبات رسانداست.